W piątek, 26 stycznia 2024 r. Oddział dla Dzieci odwiedziła grupa Kasztanków z Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie.

Oddział dla Dzieci. Grupa dzieci siedzi przed prowadzącą zajęcia (J. Orzeszko), która pokazuje im ilustracje czytanej książki. Część dzieci siedzi na kanapie w kształcie fortepianu, inne siedzą na niebieskich krzesełkach, jeszcze inne na pluszowych siedziskach. W tle wisi soczyście czerwona zasłonięta kurtyna. Na białym blacie stołu fortepianowego stoją książki dla dzieci, przygotowane do oglądania.

Sześciolatki wraz z wychowawczynią, Panią Natalią Cabaj przyszły do biblioteki na spotkanie z książeczką. Wyjątkowy temat wydarzenia wprowadził nas wszystkich w bardzo miły nastrój :)

Babcia i Dziadzio to bohaterowie nie tylko ostatnich dni, ze względu na obchodzone święto. To także główne postaci w książkach, które możecie znaleźć na bibliotecznych regałach. Książeczki, o tych ważnych w życiu każdego dziecka osobach są pełne ciepła, uśmiechu i wzruszeń. Są także doskonałym pretekstem do rozmów o naszych rodzinnych Skarbach, o Babci i Dziadku :)
Kasztanki z entuzjazmem opowiadały o swoich najbliższych, a zachętą do opowieści była książka Małgorzaty Swędrowskiej „Moja babcia, mój dziadek”. Publikacja w formie picture book’a to refleksja nad swoją relacją do dziadków. Dzieci odkrywają to w warstwie obrazowej, natomiast dorośli wyczytają między wierszami, w metaforach i wieloznacznościach.
Podczas spotkania Kasztanki wykonały pracę plastyczną. Dzieci ozdobiły barwnymi wzorami kartki, które następnie połączyliśmy w jeden długi papierowy szal. Symboliczny szalik otulił nas wszystkich i przypomniał, jak ważne są więzi rodzinne :)
Dziękując za to pełne wzruszeń i uśmiechu spotkanie zapraszamy w biblioteczne progi jak najczęściej :)

Fot. M. Topolska

Joanna Orzeszko

Oddział dla Dzieci. Grupa dzieci siedzi na kanapie w kształcie fortepianu, inne siedzą na niebieskich krzesełkach, jeszcze inne na pluszowych siedziskach. W tle wisi soczyście czerwona zasłonięta kurtyna. Zaciekawione dzieci zajęte są przeglądaniem kolorowych książeczek, uśmiechają się, rozmawiają ze sobą o ilustracjach.

Oddział dla Dzieci, czerwona podłoga, na której dzieci układają fragmenty pokolorowanych kartek. Prowadząca (J. Orzeszko) skleja taśmą bezbarwną fragmenty podawane przez dzieci. Powstaje długi, kolorowy pasek, który będzie stanowił symboliczny szalik. W tle wisi soczyście czerwona zasłonięta kurtyna.

Oddział dla Dzieci. Dzieci skupione wraz z wychowawczyniami w zwartej grupie, prowadząca (J. Orzeszko) otula wszystkich długim, kolorowym, papierowym paskiem symbolizującym szalik zrobiony na drutach. W tle po lewej stronie okna z szarymi wertikalami, regały z  książkami. W tle po prawej stronie czerwona kotara.