Z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna, wraz z Filią nr 5 we Włodawie nadal kontynuuje projekt „Mała książka - wielki człowiek". Organizatorem tej ogólnopolskiej kampanii jest Instytut Książki.

mkwcz 06

Akcja ta skierowana jest zarówno do trzylatków (dzieci, które urodziły się w 2016r.), którzy chcą zapisać się do biblioteki jak i stałych naszych czytelników. Projekt ma na celu zachęcenie rodziców by odwiedzali bibliotekę i codziennie czytali dzieciom.

Rodzice wraz z dziećmi, którzy przyjdą do biblioteki, otrzymają w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla..." oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
W Wyprawce także rodzice znajdą coś dla siebie. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka" to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Zapraszamy serdecznie już dzisiaj do naszej biblioteki.

Uwaga, liczba Wyprawek Czytelniczych jest ograniczona.

Małgorzata Topolska