We wtorek (15.10.2019 r.) w Dziale Regionalnym biblioteki spotkali się członkowie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza" ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

DSC0005

Poeci rozmawiali o ostatnich ważnych wydarzeniach w świecie literatury. Nagrodzie Nike 2019, którą uzyskał Mariusz Szczygieł Jury doceniło jego "Nie ma", złożoną z wielu historii i głosów opowieść o współczesnym człowieku, prawdach najważniejszych, pustce, przemijaniu, tęsknocie, bólu i nadziei (Instytut Książki) oraz o przyznaniu Oldze Tokarczuk przez Akademię Szwedzką Literackiej Nagrody Nobla za 2018 rok w uzasadnieniu podkreślono, że laureatka została wyróżniona za „narracyjną wyobraźnię, która z encyklopedyczną pasją pokazuje przekraczanie granic jako formę życia" (Instytut Książki).

DSC0007

Ponadto, jak co miesiąc, prezentowali swoje ostatnie dokonania literackie żywo dyskutując nad warsztatem twórczym autorów.

Następne spotkanie poetów już 19 listopada 2019 r.
Zachęcamy do zapoznania się z utworami członków Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza" dostępnymi w Szufladzie czytelników oraz zapraszamy na profil na Facebooku.

Edyta Pietrzak