Czytam sobie....

w ogólnopolskim konkursie Lustra Biblioteki i Wydawnictwa Egmont
dedykowana najmłodszym adeptom czytania

Czytam sobie - książki

Z okazji II Nocy Bibliotek Lustro Biblioteki wraz z Wydawnictwem Egmont ogłosiło konkurs adresowany do bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych z całej Polski promujący najpopularniejsze tytuły książek edukacyjnych i rozwijających wyobraźnię dzieci z serii „Czytam sobie”. Spośród ponad 300 placówek bibliotecznych zgłoszonych do konkursu zaledwie sześć otrzymało nagrody. Lista zwycięskich bibliotek (kolejność losowa) oraz przyznane nagrody przedstawia się następująco:

* Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Murowanej Goślinie – 6 książek z serii „Czytam sobie” + gra Duszki
* Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna – Biblioteka Manhattan – 6 książek z serii „Czytam sobie” + gra Duszki
* Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach – 6 książek z serii „Czytam sobie” + gra Duszki
* Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu – 6 książek z serii „Czytam sobie”
* Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie – 6 książek z serii „Czytam sobie”
* Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu – 6 książek z serii „Czytam sobie”.

Inicjatorem i organizatorem konkursu była redaktor naczelna Lustra Biblioteki – Barbara Maria Morawiec. Nagrody ufundowało Wydawnictwo Egmont Polska, które swoimi publikacjami z serii „Czytam sobie” zachęca dzieci w wieku 5–7 lat do czytania oraz wspomaga je w samodzielnej nauce, poczynając od składania liter aż do płynnego czytania. Dzieci mogą rozwijać nowe umiejętności dzięki trzem poziomom zaawansowania (1 – składam słowa, 2 – składam zdania, 3 – połykam strony). Ciekawość pobudzają wciągające i zabawne historie; a wszystko to za sprawą plejady znanych i lubianych autorów ubarwionych szatą graficzną uznanych ilustratorów.

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie dzięki udziałowi w konkursie wzbogaciła swoją ofertę czytelniczą o 36 książek dla swoich najmłodszych Czytelników – 6 tytułów, a każdy w 6 egzemplarzach:

Wielki Karol i mały Lolek

Wielki Karol i mały Lolek. O Janie Pawle II – Anna Czerwińska-Rydel; il. Ewa Poklewska;

Figle w forkarium

Figle w fokarium. O fokach z Helu – Marcin Sendecki; il. Ewa Poklewska-Koziełło;

Jonka, Jonek i Kleks

Jonka, Jonek i Kleks – Zbigniew Dmitroca, il. i pomysł fabuły Szarlota Pawel;

Mecz o wszystko

Mecz o wszystko czyli dzień z życia piłkarza – Ewa Nowak; il. Joanna Rusinek;

Rok z kocicą

Rok z kocicą Izabelą – Ewa Nowak; il. Mikołaj Kamler i Zuzanna Orlińska;

Jezioro łabędzie

Jezioro łabędzie czyli jak powstał najsłynniejszy balet świata – Ewa Nowak, il. Ewa Beniak- Haremska

W książkach tych Czytelnik odnajdzie świat fantazji, marzeń i emocjonujących wydarzeń; tu odkryje magiczne i niecodzienne przygody bohaterów, które czekają każdego młodego czytelnika tej serii.

"Czytam sobie" to trójpoziomowa seria książek dostosowana do wieku młodych czytelników. Dzięki pasjonującym historiom i opowieściom dzieci uczą się czytać, liczyć, a przez zabawę wzbogacają słownictwo. Dopełnieniem każdej książki są znakomite ilustracje, dzięki którym można rozwinąć przygody bohaterów i zaprezentować je w nowej odsłonie. Ponadto w książkach z serii znajdują się ciekawe rekomendacje od autorów i ilustratorów, pytania sprawdzające czytanie ze zrozumieniem, supernaklejki oraz dyplom sukcesu dla małych czytelników.

Jako pierwszą lekturę polecamy historię autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel obrazującej dzieciństwo Karola Wojtyły oraz jego drogę do stania się papieżem i świętym. To właśnie w oparciu o lekturę tej książki w najbliższym czasie odbędą się w Oddziale dla Dzieci MBP we Włodawie i Przedszkolu "Maluszkowo" w Susznie (za sprawą Filii Bibliotecznej MBP we Włodawie) warsztaty czytelnicze zatytułowane "Jak zostać wielkim człowiekiem".

Wielki Karol i Mały Lolek

Każdy człowiek, nawet najbardziej znany na świecie, nawet taki, który został świętym – był kiedyś dzieckiem. Ciepła opowieść Anny Czerwińskiej-Rydel z pierwszego poziomu serii „Czytam sobie” to historia o takim właśnie człowieku – o świętym Janie Pawle II.

O kolejnych polecanych lekturach z serii "CZYTAĆ WARTO", pozyskanych dla włodawskiej książnicy w ogólnopolskim konkursie, poinformuje wkrótce Dzieci i ich Rodziców, po powrocie z urlopu wakacyjnego, pisząca te słowa Małgorzata Zińczuk - aplikatorka wniosku do NAGRODY!

W imieniu Czytelników i Pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie DZIĘKUJEMY organizatorom konkursu ZA ŁUT SZCZĘŚCIA!!!

Jesteś› tutaj: Strona główna