We wtorek (16.01.2024 r.) w czytelni Działu Regionalnego Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie spotkali się członkowie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza" ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

Grupa ludzi siedząca przy stole

Uczestnicy rozmawiali o laureatach Nagrody Literackiej „Nike” i ich twórczości. Wymienili opinie na temat ostatnio nagrodzonej powieści Zyty Rudzkiej „Ten się śmieje, kto ma zęby”. Ponadto dyskutowali o roli poezji we współczesnym świecie, zmianach które zachodzą w twórczości literackiej oraz sposobach wyrażania emocji i popularnych tematach poruszanych w utworach powstałych w ciągu ostatnich kilku lat.
Część spotkania tradycyjnie przeznaczyli na lekturę swoich najnowszych wierszy oraz dyskusję o warsztacie twórczym ich autorów.

Kolejne spotkanie poetów w MBP Włodawa już 20 lutego 2024 r.
Zapraszamy na profil "Nadbużańskiej Frazy" na Facebooku.

Edyta Pietrzak