Kurs na… angielski! Ponownie w bibliotece

Setki filmów, edukacyjnych gier, foto-lekcji i interaktywnych ćwiczeń z angielskiego czekają na dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie. W grudniu 2015 roku po raz drugi rozpoczyna się tu bezpłatny, e-learningowy kurs FunEnglish.pl.

Funenglish

Kurs FunEnglish.pl jest przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat. Łączy naukę z zabawą, co pozwala szybko zdobywać kolejne umiejętności językowe. Dzieci mogą korzystać z niego samodzielnie - potrzebny jest im tylko komputer z dostępem do Internetu. Wystarczy, jeżeli będą uczyły się dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy zobaczyć pierwsze efekty nauki.

Kurs FunEnglish.pl jako pierwszy w Polsce otrzymał akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Od 2011 roku jest bezpłatnie udostępniany bibliotekom publicznym w ramach projektu „FunEnglish w bibliotece”, prowadzonego przez firmę Funmedia we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

FunJunior.pl to w pełni interaktywny i multimedialny kurs angielskiego dla przedszkolaków w wieku 4-5 lat, oparty o metodę immersji - dziecko ma tu kontakt jedynie z językiem angielskim.
Materiał kursu składa się z multimedialnych komponentów. Są to m. in.: piosenki, gry i fotolekcje, które uczą dzieci logicznego myślenia, świadomości siebie i innych. Są również doskonałym pretekstem do ćwiczenia pamięci, koordynacji ruchowej i słuchowej. Dodatkowo, pomysły na zadania grupowe, które znajdą Państwo w sekcji “dla nauczyciela” stymulują szeroko pojęty rozwój dziecka, również w obszarze kulturowym nauczanego języka. Platforma łączy zatem naukę z różnymi kanałami jej przekazu i stymuluje ucznia na wielu płaszczyznach. Sprawia to, że pozyskana wiedza jest jeszcze trwalej przechowywana w jego młodym umyśle.

Biblioteka otrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie „FunEnglish w bibliotece”. Kurs FunEnglish.pl i FunJunior.pl oferuje bezpłatnie wszystkim bibliotekom publicznym firma Funmedia.

Informacji na temat kursu FunEnglish.pl udziela: Marek Paszkowski, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Źródło: funenglish.pl

Funmedia