Zaanimowani - warsztat animacji poklatkowej

Włodawska edycja Ferii 2017 w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie zakończyła się warsztatem animacji poklatkowej.

Warsztaty animacji poklatkowej, 25-27.01.17 r.

Podczas trzech spotkań (25-27.01.2017) uczestnicy poznali przykłady filmów zrealizowanych tą metodą, opracowali własne scenariusze, storyboardy i przygotowali postaci. Następnie wykonali MILION zdjęć, które z wykorzystaniem programu iMovie zmontowali w krótkie filmy.

Ich działania ograniczone były trzema warunkami:

• pierwszy stanowił, że przynajmniej jedna ze scen nawiązywać miała do Włodawy;
  • zgodnie z drugim, w filmiku pojawić się musiała co najmniej jedna postać z książek narysowana przez polskiego ilustratora;
  • trzeci, to tylko i wyłącznie granice ich wyobraźni.

A oto efekt. Prace wykonane przez: Karolinę, Anię, Klaudię, Natalkę, Weronikę, Pawła, Arka i Maćka obejrzeć możecie na naszym kanale YouTube:

Za udostępnienie fotografii serdecznie dziękujemy Panu Czesławowi Danilczukowi i Panu Zbigniewowi Dębcowi.

Filmy zmontowane zostały na komputerach iMac zakupionych w ramach programu “Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016” realizowanego przez Instytut Książki.

Urszula Panasiuk

Jesteś› tutaj: Strona główna