Konkurs "Misja - książka!"

Zostały tylko dwa tygodnie na zgłoszenie uczestnictwa w konkursie "Misja - książka!".

Misja - książka! - konkursMotywem przewodnim tegorocznej edycji jest DOM. Dom rozumiany nie jako budynek, ale jako najbliższe nam miejsce, zarówno w sensie geograficznym, jak i emocjonalnym: nasze miasto, podwórko, dzika puszcza w krainie fantasy, ruiny nawiedzonego zamku w horrorze, a może tylko samo łóżko, do którego uciekamy przed światem. Jury będzie oceniać literacką jakość opowiadań i edytorską sprawność drużyny, a nie ślepą wierność motywowi przewodniemu. Nie idźcie więc na łatwiznę! Ukryjcie DOM w podtekstach i każcie szukać go czytelnikowi z lupą w ręku, zamiast bombardować tym motywem od pierwszego zdania.

Uczestnikami drugiej edycji konkursu mogą być uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, a także młodzi czytelnicy bibliotek publicznych oraz uczestnicy Dyskusyjnych Klubów Książki.

Zespoły składające się z 3 do 10 młodych autorów mają za zadanie stworzenie pod okiem opiekuna drużyny zbioru opowiadań na ten temat i zaprojektowanie własnej książki od pierwszej do ostatniej strony w Inteligentnym Systemie Wydawniczym Ridero. Opiekunowie drużyn, którzy zarejestrowali się do systemu Ridero przy okazji ubiegłorocznej edycji konkursu, mogą skorzystać ze swoich dotychczasowych kont.

Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody o łącznej wartości co najmniej 10 000 zł. Zwycięskie drużyny otrzymają pamiątkowe puchary, a laureaci - gadżety elektroniczne. Ponadto książki sześciu drużyn, które zajęły od pierwszego do trzeciego miejsca w obu kategoriach wiekowych, zostaną wydane w formie drukowanej i przesłane laureatom.

„Misja - książka!" ma na celu pokazanie młodzieży, że dzięki nowoczesnej technologii komputerowej, pisanie, czytanie i wspólne tworzenie znacznie wykracza poza schemat kartki i długopisu. Założeniem projektu jest kształtowanie umiejętności twórczego myślenia oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych młodych ludzi, dając im możliwość przekazania własnego punktu widzenia oraz wyrażenia swoich uczuć i emocji.

Rejestracja uczestników i zgłaszanie prac konkursowych trwa do 1 grudnia 2017 roku. Formularz rejestracyjny, regulamin oraz harmonogram konkursu znajdują się na stronie internetowej: konkurs.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiej Izby Książki. Patronat nad turniejem objął również Instytut Książki.

Patroni medialni: NASK, Link to Poland, Gazeta Wyborcza.

Informacja:
Zespół Ridero i fundacji Nowoczesna Polska