Kosmicznie na Targach Edukacji Kulturalnej Młodzi LUBią Kulturę

W poniedziałek, 13 listopada odbyły się Targi Edukacji Kulturalnej w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Włodawska reprezentacja w osobach: Małgorzata Zińczuk, Zenon Jakubowski (przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Włodawskiej), Urszula Panasiuk, Joanna Orzeszko (Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie), uczestniczyła w podsumowaniu drugiego roku działań związanych z programem „Młodzi LUBią Kulturę. Lubelska sieć edukacji kulturalnej" – 3 – letniego projektu współfinansowanego z Narodowego Centrum Kultury w ramach ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura na lata 2016 – 2018.

CSK, Targi, 13.11.17 r.

Doświadczeniem ubiegłego roku i tym razem przygotowaliśmy kolorowe biblioteczne stanowisko pełne ciekawych tytułów dla dzieci i młodzieży, a także publikacji traktujących o Włodawie. Odwiedzający nas goście mieli okazję wyruszyć w kosmos, pierwszym krokiem podróży była prezentacja plansz Pulsara, drugim natomiast obserwacja nieba przy użyciu aplikacji Milky Way. W oczekiwaniu na międzygwiezdne wojaże graliśmy w gry planszowe i prowadziliśmy ciekawe rozmowy, niekoniecznie przyziemne ;)
Gościom i organizatorom dziękujemy za ciekawe spotkania!

Joanna Orzeszko

Fot. J. Orzeszko, U. Panasiuk