Zapraszamy na wystawę "Spowiedź przez sztukę"

Pracownia Artystyczna Arteja
Zakład Karny we Włodawie
zapraszają na wystawę

Spowiedź przez sztukę

zwieńczenie programu arteterapeutycznego realizowanego z osobami pozbawionymi wolności w Zakładzie Karnym we Włodawie przy współpracy z Pracownią Artystyczną Arteja we Włodawie

Spowiedź przez sztukę - wernisaż - 05.01.2018 r.

Galeria Na Poddaszu

wernisaż: 5 stycznia 2018 r., godz. 12:00 w Galerii Na Parterze
MBP Włodawa, ul. Przechodnia 13

Spowiedź przez sztukę to program terapeutyczny wykorzystujący arteterapię wizualną, który łączy ze sobą resocjalizację oraz terapię przez sztukę. Program powstał jako swoista droga do wolności szeroko pojętej, wolności od przemocy, uzależnień i zła. W spotkaniach uczestniczyło siedmiu mężczyzn, przebywających w Zakładzie Karnym we Włodawie. Osadzeni za pomocą sztuki pracowali nad własną autobiografią. Analizowali etapy swojego życia, pracowali nad swoimi słabościami, poszukiwali w sobie dobrych ludzi, własnych mocnych stron, które dadzą początek przemianie. Grupa osadzonych pracowała w Pracowni Artystycznej Arteja pod kierunkiem Jolanty Madej. Prace, które powstały podczas spotkań to głęboko personalne opowieści osób skazanych o swoim życiu, błędach i dalszych perspektywach. Efekty poznać możecie w ramach wystawy udostępnionej w MBP we Włodawie.

Jolanta Madej

Jesteś› tutaj: Strona główna