Rekrutacja do projektu "Zawodowo aktywni"

Informacje dotyczące rekrutacji do projektu „Zawodowo aktywni"

Obszar realizacji projektu:
Wszystkie formy wsparcia dla Uczestników będą organizowane na terenie niżej wymienionych powiatów:
• powiat bialski,
• powiat parczewski,
• powiat radzyński,
• powiat włodawski
• miasto Biała Podlaska

icr 01 plakat

Grupa docelowa:
• 80 osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP jako osoby bezrobotne (I lub II profil pomocy) – wymagane zaświadczenie z urzędu pracy w oryginale, na którym będzie wskazany profil pomocy lub osoby bezrobotne niezarejestrowane w urzędzie pracy;
• w wieku powyżej 30 lat
• zamieszkujących powiaty: bialski, Biała Podlaska, parczewski, radzyński, włodawski
• Każda z osób musi należeć do min. 1 z grup: osoby po 50 roku życia (40 osób); osoby niepełnosprawne (40 osób) – (wymagana kserokopia orzeczenia)
• Wśród wszystkich 80 Uczestników Projektu musi być:
- 48 osób długotrwale bezrobotnych,
- 50 kobiet,
- 12 osób odchodzących z rolnictwa (wymagane zaświadczenie potwierdzające opłacanie składek KRUS).
Nie przyjmujemy biernych zawodowo, tj. emerytów, rencistów, studentów studiów dziennych, kobiet na urlopach wychowawczych!!!

Wsparcie oferowane w ramach projektu, którym zostaną objęci wszyscy Uczestnicy:
• Poradnictwo zawodowe z IPD (8h/osobę)
• Szkolenia zawodowe z egzaminem zewnętrznym (110h, stypendium szkoleniowe: 6,65zł /h):
• Staż zawodowy 5-miesięczny (40h/tydzień; ON 35h/tydzień; stypendium stażowe: 1850zł/m-c),
• Pośrednictwo pracy (8h/osobę)

Zwrot kosztów dojazdu:
• Dla osób mieszkających poza miejscowością, w której odbywa się dana forma wsparcia (poradnictwo zawodowe, szkolenia, pośrednictwo pracy) – po 15 zł na dzień

Zwrot kosztów opieki nad dzieckiem:
• Poradnictwa zawodowego, szkolenia i pośrednictwo pracy – po 15 zł za godzinę,
• staż 400 zł/miesiąc

KONTAKT W SPRAWIE REALIZACJI PROJEKTU:
• Ewelina Sulowska – tel.: 730-973-460, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dokumenty do pobrania: INFORMACJA

Jesteś› tutaj: Strona główna