Zapraszamy na wernisaż malarstwa Marii Majki Zuzańskiej

Galeria Na Parterze MBP we Włodawie
ul. Przechodnia 13

MARIA MAJKA ZUZAŃSKA
urodziła się w 1958 roku w Biłgoraju. Jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Z Łęczną związała się w 1986 roku, gdzie pracuje w Centrum Kultury. Jest też Prezesem Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. Oprócz tego udziela się w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, Polskim Stowarzyszeniu Nauczycieli Plastyków z siedzibą w Lublinie i Związku Polskich Artystów Plastyków.

W 2003 roku wyróżniona została honorową odznaką Ministra Kultury i Sztuki „Zasłużony Działacz Kultury" oraz prestiżową Nagrodą Burmistrza Łęcznej „Łęczyński Odyniec Kultury 2003". Maria Majka Zuzańska jest też laureatką Konkursu Plastycznego Jesień Hrubieszowska (2005 r.) oraz Nagrody Kulturalnej Województwa Lubelskiego w Dziedzinie Twórczości Artystycznej (2014 r.).

Tworzy w różnych technikach: akryl, akwarela, olej, batik, pastel, malarstwo na szkle i jedwabiu. Stworzyła cykle: Ikary, Trwanie traw, Moje myśli krążą wokół ciebie, Dubova moja miłość, Moje anioły i Martwe natury kwiatami ożywione a ostatnio pracuje nad cyklami: Zapiski form, Spiral, Wypisać imię złudzeniom.
Uczestniczyła w wielu plenerach krajowych i międzynarodowych. W dorobku ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych oraz udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i poza jej granicami.

udział w międzynarodowych plenerach :
od 1997 rokrocznie do 2009 - Hortobagy (Węgry); 2002, 2004, 2006 - Hejce (Węgry); 2003 - Saint Michel (Francja); 2007- Dubova (Rumunia); 2007- Dudince (Słowacja); 2008- Kowel (Ukraina);
2009- Hajduhadhaz (Węgry); 2016- Humenne (Słowacja); 2016 - Hortobagy (Węgry); 2017 – Hejce (Węgry)
także w Polsce:
2002, 2009 - Susiec; 2004, 2006 - Chełm; 2006 - Koroszczyn; 2007 - Tomaszów Lubelski;
2012- Sosnowica, Łeba; 2013 - Sosnowica; 2014 - Lewkowo, Sosnowica; 2015 - Sosnowica, Sanok, Narewka; 2016 Narewka i Sosnowica; 2017 Narewka i Sosnowica
wystawy indywidualne:
Łęczna, Biłgoraj, Lublin, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski, Włodawa, Chełm, Dęblin, Łuków, Radzyń Podlaski, Krasnystaw, Świdnik, Gdynia, Ostrów Wielkopolski, Parczew, Jasło, Cieklin, Iwonicz Zdrój, Białowieża, Nałęczów, Niedrzwica Duża, Międzyrzec Podlaski, a także Hortobagy (Węgry)
wystawy zbiorowe w kraju:
Łęczna, Janowiec, Zamość, Milejów, Rzeszów, Lublin, Hrubieszów, Chełm, Tomaszów Lubelski, Rejowiec Fabryczny, Sosnowica, Lewków, Narewka, Hajnówka, Nałęczów, Białystok, Katowice, Warszawa.
wystawy zbiorowe za granicą:
Saint Michel - Francja; Treviolo - Włochy; Hejce, Hortobagy, Hajduhadhaz, Debreczyn - Węgry; Dubova, Timiszoara - Rumunia; Dudince - Słowcja; Kowel, Łuck i Tarnopol - Ukraina; Seul - Korea Południowa; Wiedeń - Austria; Humenne - Słowacja.

Jesteś› tutaj: Strona główna