Biblioteczne Spotkania Regionalne 2013 - fotorelacja

4 grudnia 2013 r. w Galerii "Na Parterze" odbyły się Biblioteczne Spotkania Regionalne "150. Rocznica Powstania Styczniowego" zorganizowane wspólnie przez MBP Włodawa i PTTK o/Włodawa.

Biblioteczne Spotkania Regionalne 2013

Przybyłych gości przywitali: Małgorzata Zińczuk, Kierownik Działu Udostępniania Zbiorów i Informacji MBP i Mieczysław Tokarski, Prezes PTTK o/Włodawa.

Prelekcję „Rok Powstania Styczniowego w powiecie włodawskim” Leszka Popika, Kierownika Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego we Włodawie przedstawił Piotr Kazanecki, Inspektor Wydziału, natomiast nad prezentacją czuwała Katarzyna Ignaciuk.

Biblioteczne Spotkania Regionalne 2013

Kolejną prezentację „Rekonstrukcja wybranych bitew Powstania Styczniowego na Ziemi Włodawskiej” zaprezentował i opatrzył komentarzem merytorycznym Mariusz Telepko, Dyrektor Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.

Biblioteczne Spotkania Regionalne 2013

Adam Panasiuk, Redaktor Naczelny Kwartalnika „Z Życia Polesia” Stowarzyszenia LGD „Polesie", przedstawił wykład i prezentację „Urszulin i okolice w okresie Powstania Styczniowego".

Biblioteczne Spotkania Regionalne 2013

O udziale PTTK w obchodach 150. rocznicy Powstania Styczniowego mówił Mieczysław Tokarski, Prezes PTTK o/Włodawa. Prelekcji towarzyszyła prezentacja „150. Rocznica Powstania Styczniowego” sporządzona przez Edytę Pietrzak, Kierownika Działu Regionalnego MBP.

Biblioteczne Spotkania Regionalne 2013

Po wysłuchaniu prelegentów uczestnicy zwiedzili wystawę „Dokumenty Powstania Styczniowego. Wydarzenia-Ludzie-Tradycja” udostępnioną przez Archiwum Państwowe w Lublinie

Biblioteczne Spotkania Regionalne 2013

oraz ekspozycję „Powstanie Styczniowe 150 lat później” ze zbiorów Mieczysława Tokarskiego.

Biblioteczne Spotkania Regionalne 2013

Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem wystawy i towarzyszącej jej ekspozycji zapraszamy do Galerii "Na Parterze" do 14 stycznia 2014 r.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Strona główna