Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dla bibliotekarzy

Szkolenie powiatowe – 15.03.2018 r.

Email Drukuj PDF

W czwartek (15.03.2018 r.) w naszej bibliotece odbyło się szkolenie dla dyrektorów, kierowników oraz pracowników Bibliotek Publicznych i Filii Bibliotecznych powiatu włodawskiego w ramach realizacji zadań biblioteki powiatowej.

DSC 0007

Więcej…

Olga Tokarczuk – nominowana do nagrody Bookera

Email Drukuj PDF

Twórczość Olgi Tokarczuk była tematem wtorkowego (13.03.18) spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych.

DSC 0009
Olga Tokarczuk - pisarka, eseistka, autorka scenariuszy, poetka; dwukrotna laureatka Nagrody Literackiej „Nike" za powieść „Księgi Jakubowe" i „Bieguni" została doceniona i nominowana do The Man Booker International Prize ( najbardziej prestiżowa brytyjska nagroda literacka) za powieść „Bieguni". Oprócz pisarki na liście nominowanych do tej zaszczytnej nagrody znaleźli się między innymi Virginia Despentes i Laszlo Krasznahorkai.

Więcej…

Dzień kobiet w Klubie Kobiet w Hańsku

Email Drukuj PDF

7 marca w przeddzień Międzynarodowego Dnia Kobiet Klub Kobiet w Hańsku zainicjował akcję Mam prawo, więc czytam - czym włączył się do inicjatywy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie pomyślanej dla Dyskusyjnych Klubów Książki z racji ustanowienia roku 2018 Rokiem Praw Kobiet.

IMG 4642
Organizatorzy akcji zachęcają do takiego doboru tekstów literackich oraz tematów dyskusji w klubach, by jak najszerzej poruszyć kwestie związane z życiem kobiet w Polsce i na świecie.

Więcej…

Luty w Klubie Emeryt :) pl

Email Drukuj PDF

Lutowe spotkania (7, 14, 21 i 28.02.2018 r.) Klubu Emeryt :) pl poświęcone były poznawaniu ciekawych stron internetowych.

0207DSC 0030

Więcej…

Młodzi LUBią Kulturę – masz pomysł na projekt? Zadziałaj!

Email Drukuj PDF

mlk logo

W piątek, 16 lutego 2018 r., w Sali Konferencyjnej biblioteki odbyło się spotkanie dotyczące założeń programu Młodzi LUBią Kulturę oraz zasad składania wniosków na małe granty. Dr Agnieszka Drewniak, główny instruktor ds. regionalnych programów edukacyjnych i współpracy z sektorem pozarządowym Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, przybliżyła kwestie formalne – regulamin naboru do Inkubatora Kultury, zawieranie partnerstw pomiędzy sektorem edukacji i kultury oraz zasady finansowania projektów.

IMG 0833

O kolejnych etapach – naborze do inkubatora oraz rozpoczęciu naboru wniosków będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej.

Więcej…

Strona 1 z 30

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy

Copyright © 2013 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie