Klub Emeryt :) pl i Obsługa wybranych komunikatorów internetowych

Podczas dzisiejszych (19.02.14 r.) zajęć Klubu EmerytUśmiechpl omawiany był temat: Obsługa wybranych komunikatorów internetowych.

Klub Emeryt :) pl i Obsługa wybranych komunikatorów internetowych

W czasie dzisiejszego spotkania Klubu uczestnicy zapoznali się z pojęciem netykiety w odniesieniu do korzystania z komunikatorów internetowych.
Dowiedzieli się o pierwszym ogólnoświatowym Instant Messenger – ICQ, który stał się konkurencją dla powstałego wcześniej protokołu internetowego IRC. Poznali też historię rozwoju oprogramowania służącego prowadzeniu rozmów w czasie rzeczywistym, w tym najpopularniejszego polskiego komunikatora Gadu-Gadu.
W części warsztatowej uczestnicy samodzielnie pobrali i zainstalowali komunikator oraz ćwiczyli wykorzystanie poznanych wcześniej funkcji wysyłając wiadomości innym członkom grupy.

Zajęcia prowadziła Edyta Pietrzak.
Swoją pomocą klubowiczów wspierał Dyrektor MBP Jacek Żurawski.
Fot. Joanna Orzeszko.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Od lutego obie dotychczasowe grupy (początkująca i zaawansowana) zostały połączone w jedną i będą spotykać się w środy o godz. 13.00 w sali naukowej MBP.
Kolejne zajęcia odbędą się 26 lutego (środa) o godz. 13.00. Temat spotkania: Pobieranie darmowego oprogramowania dostępnego w Internecie.

Spotkania Klubu są otwarte i można zacząć korzystać z nich w każdej chwili. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w zajęciach.

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Obsługa wybranych komunikatorów internetowych