Klub Emeryt :) pl i Pobieranie darmowego oprogramowania dostępnego w Internecie

Dzisiejsze (26.02.14 r.) spotkanie Klubu EmerytUśmiechpl dotyczyło pobierania darmowego oprogramowania dostępnego w Internecie.

Klub Emeryt :) pl i Pobieranie darmowego oprogramowania dostępnego w Internecie

W czasie dzisiejszego spotkania Klubu uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób bezpiecznie i legalnie pobrać potrzebne programy. Poznali serwis Dobre Programy oraz inne źródła plików, w tym najpewniejsze – strony autorów i producentów oprogramowania.

Klub Emeryt :) pl i Pobieranie darmowego oprogramowania dostępnego w Internecie

Klubowicze zapoznali się z samą procedurą pobierania plików instalacyjnych, późniejszej instalacji oprogramowania jak również procesem dezinstalacji. Poznali też zagrożenia jakie niesie ściąganie i instalowanie nielegalnego oprogramowania.

Klub Emeryt :) pl i Pobieranie darmowego oprogramowania dostępnego w Internecie

W części warsztatowej uczestnicy ćwiczyli wykorzystanie nabytej wiedzy samodzielnie pobierając i instalując programy.

Zajęcia prowadził Dyrektor MBP Jacek Żurawski.
Fot. Edyta Pietrzak.

Marcowe zajęcia Klubu będą dotyczyły świata kultury w Internecie.

5 marca (środa) o godz. 13.00 w sali naukowej klubowicze spotkają się by omawiać temat: Książka i prasa w Internecie.

Tematy następnych spotkań:
Radio i muzyka w Internecie (12 marca),
Telewizja i film w Internecie (19 marca),
Muzea i galerie w Internecie (26 marca).

Spotkania Klubu są otwarte i można zacząć korzystać z nich w każdej chwili. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w zajęciach.

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Pobieranie darmowego oprogramowania dostępnego w Internecie