Pani Regina Jachimczuk odznaczona Krzyżem Orderu Krzyża Niepodległości

Z radością informujemy, że w piątek, 28 lutego b. r., pani Regina Jachimczuk została odznaczona przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyżem Orderu Krzyża Niepodległości za wybitne zasługi w obronie niepodległości i suwerenności Państwa Polskiego w latach 1939-1956.

Regina Jachimczuk odznaczona Krzyżem Orderu Krzyża Niepodległości

Służyliście swoimi czynami i swoim życiem Polsce. Wasz wysiłek da efekty w postaci pamięci ogarniającej naród – mówił prezydent Bronisław Komorowski, wręczając odznaczenia podczas uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Podczas narodowego święta Prezydent wręczył Ordery Odrodzenia Polski, Ordery Krzyża Niepodległości oraz Złote Krzyże Zasługi uczestnikom I i II Konspiracji.
Odznaczeni zostali:

za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność społeczną i kombatancką

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
Waldemar KRUSZYŃSKI

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
Stanisław LEŚKO

za wybitne zasługi poniesione w walce z bronią w ręku o suwerenność i niepodległość Państwa Polskiego w latach 1939-1956

KRZYŻEM Z MIECZAMI ORDERU KRZYŻA NIEPODLEGŁOŚCI
Karol BOLEK

KRZYŻEM ORDERU KRZYŻA NIEPODLEGŁOŚCI
Regina JACHIMCZUK
Henryk ŁADYSZKOWSKI
Kazimierz PIEŃKOWSKI
Józef WÓJCIK
Kazimiera ZAŃCZUK

za zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność społeczną i kombatancką

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
Józef FALKOWSKI
Jan KRASSOWSKI.

Gratulujemy!

Więcej informacji w artykule "Swoimi czynami, swoim życiem służyliście Polsce" na Oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Informacja:
Oficjalna strona
Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Pani Regina Jachimczuk odznaczona Krzyżem Orderu Krzyża Niepodległości