Klub Emeryt :) pl i Radio i muzyka w Internecie

Dzisiejsze (12.03.14 r.) spotkanie Klubu EmerytUśmiechpl odbyło się pod hasłem: Radio i muzyka w Internecie.

Klub Emeryt :) pl i Radio i muzyka w Internecie

Klubowicze zapoznali się z przepisami dotyczącymi ochrony praw autorskich właścicieli dóbr intelektualnych zamieszczonych w Internecie. Poznali zasady prawne odnoszące się do procesu pobierania plików muzycznych. Dowiedzieli się też o konsekwencjach udostępniania pobranych w wirtualnej sieci zasobów.

Klub Emeryt :) pl i Radio i muzyka w Internecie

Zapoznali się z witrynami internetowymi oferującymi możliwość odtwarzania muzyki on-line, wyszukiwarkami plików muzycznych, źródłami ich pobierania, a także programami służącymi do ich odtwarzania.

Klub Emeryt :) pl i Radio i muzyka w Internecie

Na zakończenie przeglądali strony polskich rozgłośni radiowych zapoznając się z korzyściami wynikającymi z umiejętności odnalezienia i obsługi wybranych portali.

Zajęcia prowadził Dyrektor MBP Jacek Żurawski.
Fot. Edyta Pietrzak.

Kolejne spotkanie Klubu już 19 marca (środa) o godz. 13.00 w sali naukowej. Temat zajęć: Telewizja i film w Internecie.

Spotkania Klubu są otwarte i można zacząć korzystać z nich w każdej chwili. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w zajęciach.

Zapraszamy :)

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Radio i muzyka w Internecie