Porozmawiajmy o... PRAWACH PACJENTA we włodawskiej bibliotece

Wieczór z Rzecznikiem

Jakie uprawnienia mają pacjenci?
Do jakich naruszeń praw pacjenta dochodzi najczęściej?
Co może zrobić pacjent, którego prawa zostaną naruszone?
Gdzie pacjent może szukać pomocy?

O tym mieszkańcy Włodawy będą mogli porozmawiać z ekspertami i przedstawicielem Biura Rzecznika Praw Obywatelskich w Miejskiej Bibliotece Publicznej w najbliższy poniedziałek 24 marca 2014 r. podczas 2 godzinnego spotkania pn. „Wieczór z Rzecznikiem”.

Uwaga! Tematyka spotkania skoncentrowana będzie głównie na sprawach związanych z naruszaniem praw pacjenta, a nie na sposobie działania służby zdrowia.

Wszyscy uczestnicy otrzymają zestaw materiałów edukacyjnych przybliżających zagadnienia związane z ochroną praw pacjenta oraz z działalnością Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Inne korzyści wypływające z udziału w „Wieczorze z Rzecznikiem” to:

• poznanie prawdziwej historii osoby, której prawa zostały naruszone,
  • sprawdzenie własnych możliwości radzenia sobie w podobnych okolicznościach poprzez uczestnictwo w interaktywnych warsztatach teatralnych,
  • możliwość wyrażenia swoich opinii i wątpliwości dotyczących respektowania praw pacjenta oraz zadania ekspertom nurtujących nas pytań.

Spotkanie odbędzie się w ramach europejskiego projektu „Wieczór z Rzecznikiem”, w którym bierze udział pięć krajów, w tym Polska. Uczestniczy w nim piętnaście bibliotek, w tym Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie.Celem projektu, realizowanego w Polsce przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej, jest upowszechnianie w społecznościach lokalnych do 20 tys. mieszkańców wiedzy o prawach określonych w Unijnej Karcie Praw Podstawowych. Ideą przedsięwzięcia jest uświadomienie jak największej ilości osób przysługujących im praw, przedstawienie przypadków ich naruszania oraz pokazanie możliwości składania skarg przeciwko takim naruszeniom. Zasadniczym działaniem w ramach projektu są lokalne spotkania pod nazwą „Wieczór z Rzecznikiem”.

Wieczór z Rzecznikiem

Nie musisz być zdany tylko na siebie. Zawsze możesz się zwrócić do Rzecznika Praw Obywatelskich. Jak to zrobić? Przyjdź w poniedziałek 24 marca 2014 r. o godz. 16.00 na „Wieczór z Rzecznikiem” do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie. Tu dowiesz się wszystkiego.

Zachęcamy do obejrzenia paradokumentalnego filmu przedstawiającego sytuację naruszenia praw pacjenta. Film powstał w ramach programu edukacyjnego "Wieczór z rzecznikiem", prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Małgorzata Zińczuk / MBP Włodawa

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Porozmawiajmy o... PRAWACH PACJENTA we włodawskiej bibliotece