Wagary z poezją w Hańsku

21 marzec kojarzy nam się przede wszystkim z Pierwszym Dniem Wiosny, ale od 1999 roku na ten dzień przypada również Międzynarodowe Święto Poezji. Celem tego święta jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Dlatego też, już po raz kolejny Biblioteka Publiczna w Hańsku z tej okazji przygotowała dla swych najmłodszych użytkowników zajęcia czytelnicze.

Wagary z poezją w Hańsku

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Poezji w bibliotece poświęcone były tematowi rodziny. Przedszkolakom utwory Michała Rusinka, pt. „Wierszyki rodzinne” oraz „Wierszyki domowe” czytali uczniowie klas III SP Hańsk ze Świerszczykowego Klubu Pożeraczy Liter: Natalia Brodawka. Amelia Iwaniec, Kacper Chutkowski, Eliza Płodzień, Oliwia Zielińska, Magdalena Szelewicka, Anita Brzeziecka, Julia Struszewska, Martyna Klimek, Emilia Będziejewska.
Uczniów przygotowały panie Iwona Michałowicz oraz Małgorzata Wasilewska.
Ponadto dzieci brały udział w zabawach animacyjnych oraz projekcji bajki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Fot. i informacje:
BP Hańsk