"Czytam w podróży... Herberta" 2014

27 marca 2014 r. wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Fundacji im. Zbigniewa Herberta „Czytam w podróży... Herberta” 2014.
Nasze koleżankii Joanna Orzeszko i Ewa Krukowska szczęśliwie udawały się akurat na seminarium szkoleniowe, dlatego też mogliśmy przy okazji rozszerzyć zasięg włodawskiego wkładu w tegoroczną edycję także o Lublin.

Czytamy w podróży... Herberta 2014

Natomiast na włodawskim dworcu autobusowym było można spotkać bibliotecznych wolontariuszy z ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie.

Po przeprowadzonej akcji złożyli relację z jej przebiegu:

27 marca 2014 r., odbyła się druga ogólnopolska akcja „Czytam w podróży... Herberta”. Uczennice naszej szkoły: Paulina Tyszczuk, Iza Nahuluk i Magdalena Powaga Patrycja Waszczuk, rozdawały osobom podróżującym zakładki do książek z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta.
Celem przedsięwzięcia zainicjowanego przez Fundację im. Zbigniewa Herberta jest upowszechnianie oraz zachęcanie do czytania tekstów tego wybitnego poety, eseisty i dramatopisarza. Na czytanie warto wykorzystać każda wolną chwilę, dlatego podróż, nawet ta codzienna do szkoły czy pracy, może być doskonałą okazją do nadrobienia literackich zaległości.

Do tegorocznej edycji „Czytam w podróży... Herberta” zaprosiła nas Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.
Fot. ze zbiorów MBP Włodawa i ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy "Czytam w podróży... Herberta" 2014