Klub Emeryt :) pl i Muzea i galerie w Internecie

Wczorajsze (26.03.14 r.) zajęcia Klubu EmerytUśmiechpl przebiegały pod hasłem: Muzea i galerie w Internecie.

Klub Emeryt :) pl i Muzea i galerie w Internecie

Klubowicze uzyskali informacje jak odnaleźć w wirtualnej sieci strony z galeriami sztuki i muzeami. Odwiedzili najsłynniejsze muzea świata: Luwr, British Museum, National Gallery w Londynie, Museo Nacional del Prado oraz Trójkąt Sztuki w Madrycie. Odbyli wirtualny spacer po salach Smithsonian zapoznając się z ekspozycją historii naturalnej świata. Nie zabrakło także polskiego akcentu. Uczestnicy kursu poznali Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego i odbyli spacer po Zamku w Malborku. Obejrzeli też Łazienki Królewskie i Muzeum Zamkowe w Pszczynie.

Klub Emeryt :) pl i Muzea i galerie w Internecie

Uczestnicy zapoznali się też z narzędziem internetowym Google Earth i jego możliwościami związanymi z wirtualnymi odwiedzinami w muzeach. Nabyli też umiejętność konfigurowania przeglądarki celem automatycznego tłumaczenia obcojęzycznych stron na język polski.

Wszystkim zainteresowanym wirtualnym zwiedzaniem galerii i muzeów polecamy m. in.:

Zajęcia prowadził Dyrektor MBP Jacek Żurawski.
Fot. Edyta Pietrzak.

Kwietniowe zajęcia będą dotyczyć wirtualnych podróży po wszystkich kontynentach. Już 2 kwietnia (środa) o godz. 13.00 w sali naukowej klubowicze spotkają się, by zwiedzać Europę.

Spotkania Klubu są otwarte i można zacząć korzystać z nich w każdej chwili. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w zajęciach.

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Muzea i galerie w Internecie