Klub Emeryt :) pl i Wirtualne podróże. Europa

Dzisiejsze (02.04.14 r.) zajęcia Klubu EmerytUśmiechpl przebiegały pod hasłem: Wirtualne podróże. Europa.

Klub Emeryt :) pl i Wirtualne podróże. Europa

Klubowicze kontynuowali poznawanie programu Google Earth, ćwicząc wykorzystanie serwisu podczas wirtualnych podróży po Europie. Uczyli się posługiwania narzędziem Google Street View, zwiedzając przykładowe miejsca, np. Wieżę Eiffla w Paryżu i Pałac Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Klub Emeryt :) pl i Wirtualne podróże. Europa

Dowiedzieli się o istnieniu i obsłudze portali podróżniczych, które w szczegółowy sposób opisują ciekawe miejsca oraz podają możliwości dotarcia do wybranych przez siebie zakątków zarówno Europy, jak pozostałych części Ziemi.

Wszystkim zainteresowanym wirtualnym podróżowaniem polecamy m. in.:
Globtroter.pl,
Etravel.pl,
Tripadvisor.com,
Onet Podróże,
World Book,
Monoloco,
Travelbit,
Koniec Świata,
National Geographic.

Zajęcia prowadził Dyrektor MBP Jacek Żurawski.
Fot. Edyta Pietrzak.

Kwietniowe zajęcia będą dotyczyć wirtualnych podróży po wszystkich kontynentach. Już 9 kwietnia (środa) o godz. 13.00 w sali naukowej klubowicze spotkają się, by zwiedzać Azję i Australię.

Spotkania Klubu są otwarte i można zacząć korzystać z nich w każdej chwili. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w zajęciach.

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Wirtualne podróże. Europa