Klub Emeryt :) pl i Wirtualne podróże. Azja i Australia

Dzisiejsze (09.04.14 r.) zajęcia Klubu EmerytUśmiechpl przebiegały pod hasłem: Wirtualne podróże. Azja i Australia.

Klub Emeryt :) pl i Wirtualne podróże. Azja i Australia

Podczas dzisiejszych zajęć klubowicze kontynuowali wirtualne poznawanie świata.
Rozpoczęli zwiedzanie Australii od wizyty w Sydney i spaceru po mieście z lektorem, następnie wraz ze stroną Goplanet.pl przenieśli się do kopalni złota Super Pit. Obejrzeli też górę Ayers Rock najpierw na portalu Holidaycheck.pl, a następnie w programie Google Earth.

Klub Emeryt :) pl i Wirtualne podróże. Azja i Australia

Podróżując po Azji odwiedzili m. in. Japonię, Indie i Izrael. Poznali tajemnice Syberii przedstawione w zakładce Turystyka na portalu wp.pl a także stronę z obszernymi informacjami dotyczącymi Himalajów.
W Chinach obejrzeli najwyższą zewnętrzną windę świata Bailong znajdującą się w Rezerwacie Przyrody Wulingyuan, położonym w Parku Narodowym Zhangjiajie, w północnej części prowincji Hunan oraz Lodowe Miasteczko w W Harbin (północno-wschodnia część kraju).

Wszystkim zainteresowanym wirtualnym podróżowaniem polecamy m. in.:
Ranking PC World;
Odyssei.com;
Gazeta.pl Podróże;
Bezmapy.pl.

Klub Emeryt :) pl i Wirtualne podróże. Azja i Australia

Na zakończenie spotkania uczestnicy w ramach ciekawostki obejrzeli strony internetowe Flightradar24.com i Burze.dzis.net zapoznając się z oferowanymi przez te portale internetowe usługami i informacjami.

Zajęcia prowadziła Edyta Pietrzak.
Fot. Joanna Orzeszko.

Kwietniowe zajęcia będą dotyczyć wirtualnych podróży po wszystkich kontynentach.
Już 16 kwietnia (środa) o godz. 13.00 w sali naukowej klubowicze spotkają się, by zwiedzać Afrykę.

Spotkania Klubu są otwarte i można zacząć korzystać z nich w każdej chwili. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w zajęciach.

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Wirtualne podróże. Azja i Australia