Bibliotekarz Roku 2013

Rozpoczął się drugi etap konkursu na Bibliotekarza Roku 2013.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Tegorocznym kandydatem Lubelszczyzny jest Małgorzata Antoniak, Lubelski Bibliotekarz Roku 2013.
St. kustosz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie.

Zachęcamy wszystkich do oddania głosu na stronie konkursowej.
Głosowanie trwa do do 14 maja 2014 r.

Niech wygra LUBELSZCZYZNA!

Informacja ze strony Internetowej Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich:

10 kwietnia 2014 r. rozpoczynamy II etap Ogólnopolskiego Konkursu Bibliotekarz Roku 2013. Wszystkie okręgi SBP (z wyjątkiem lubuskiego, który w tegorocznej edycji konkursu nie bierze udziału) dokonały wyboru wojewódzkich Bibliotekarzy Roku 2013 i zgłosiły 15 finalistów do kolejnego etapu. To taka sama, jak w ubiegłym roku, grupa potencjalnych kandydatów do tytułu. Przeważają wśród nich przedstawiciele bibliotek publicznych (12 osób). Pozostali finaliści (3 osoby) reprezentują biblioteki naukowe.

Finaliści mają różny staż pracy, bagaż doświadczeń i osiągnięcia, ale łączy je dążenie, aby biblioteka , w której pracują była nowoczesna, dobrze postrzegana przez czytelników i chętnie odwiedzana. Wybór nie będzie łatwy. Na decyzje mamy czas do 14 maja 2014 r., kiedy zakończy się głosowanie internetowe. Zasady głosowania nie uległy zmianie – można oddać głos tylko raz na każdego z finalistów, po uprzednim zalogowaniu się na portalu.

Ewa Stachowska-Musiał
Sekretarz Konkursu SBP Bibliotekarz Roku