Klub Emeryt :) pl i Wirtualne podróże. Afryka

Podczas dzisiejszych (16.04.14 r.) zajęć uczestnicy Klubu EmerytUśmiechpl podróżowali po znanym z gorąca lądzie oglądając atrakcje turystyczne czwartego już kontynentu.

Klub Emeryt :) pl i Wirtualne podróże. Afryka

Klubowicze podróżowali m. in. wraz z portalem internetowym wp.pl (turystyka), dzięki któremu obejrzeli piaszczyste plaże Zanzibaru, migrację zwierząt w kenijskim parku Masai Mara, monumentalne egipskie piramidy, potężny Wodospad Wiktorii, zbudowany z suszonej cegły Wielki Meczet w Dżenne (Mali); Kapsztad (RPA), Marrakesz (Maroko), Dolinę Omo (Etiopia), wulkaniczny łańcuch górski Wirunga na granicy Rwandy, Demokratycznej Republiki Konga i Ugandy oraz najwyższy afrykański górski szczyt Kilimandżaro (Tanzania).

Klubowicze kontynuowali także poznawanie programu Google Earth, ćwicząc wykorzystanie serwisu podczas wirtualnych podróży po Afryce.

Klub Emeryt :) pl i Wirtualne podróże. Afryka

Wszystkim zainteresowanym internetowym poznawaniem uroków Afryki polecamy m. in.:
Afryka.org,
Afryka.biz.pl,
Onet.pl Podróże,
Gazeta.pl Podróże,
Peron4.pl,
Gazeta Prawna Turystyka,
Atrakcje turystyczne Afryki.

Zajęcia prowadził Dyrektor MBP Jacek Żurawski.
Fot. Edyta Pietrzak.

Kwietniowe zajęcia będą dotyczyć wirtualnych podróży po wszystkich kontynentach. Kolejne spotkanie już 23 kwietnia (środa) o godz. 13.00 w sali naukowej, klubowicze poznają atrakcje turystyczne Ameryki Północnej.

Spotkania Klubu są otwarte i można zacząć korzystać z nich w każdej chwili. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w zajęciach.

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Wirtualne podróże. Afryka