Klub Emeryt :) pl i Wirtualne podróże. Ameryka Południowa i Antarktyda

Podczas dzisiejszych (30.04.14 r.) zajęć uczestnicy Klubu EmerytUśmiechpl zakończyli wirtualne zwiedzanie świata. Tematem dzisiejszego spotkania były internetowe podróże po dwóch ostatnich kontynentach Ameryce Południowej i Antarktydzie.

Klub Emeryt :) pl i Wirtualne podróże. Ameryka Południowa i Antarktyda

Uczestnicy spotkania odbyli wirtualną podróż po krajach Ameryki Południowej podziwiając krajobrazy i atrakcje turystyczne kolejnego kontynentu ujętego w planie kwietniowych zajęć. Zapoznali się z urokami przyrody, cudami architektury, a także ciekawostkami kulturowymi poznawanych krajów. Mieli możliwość obejrzenia m. in. rysunków na płaskowyżu Nazca, pomnika Chrystusa Zbawiciela znajdującego się w Rio de Janeiro na szczycie granitowego wzniesienia Corcovado oraz poznania uroków Amazonki, największej rzeki na kuli ziemskiej.

Klub Emeryt :) pl i Wirtualne podróże. Ameryka Południowa i Antarktyda

Uczestnicy spotkania, jako pracę domową, otrzymali propozycję dalszego podróżowania po wirtualnej mapie świata, kontynuując poznawanie dzisiejszego tematu, który obejmował wycieczkę rozpoczynającą się w gorącym klimacie krajów Ameryki Południowej, a mającą swój finał wśród śnieżnych i lodowych krajobrazów mroźnej Antarktydy.

Klub Emeryt :) pl i Wirtualne podróże. Ameryka Południowa i Antarktyda

Wszystkim zainteresowanym internetowym poznawaniem uroków zarówno Ameryki Południowej, Antarktydy jak i innych kontynentów polecamy stronę internetową CUDA ŚWIATA.

Dzisiejsze spotkanie odbyło się w Dziale Regionalnym MBP.
Zajęcia prowadził Dyrektor MBP Jacek Żurawski.
Fot. Edyta Pietrzak.

Kolejne spotkanie odbędzie się 7 maja (środa) o godz. 13.00 w sali naukowej i będzie dotyczyło fotografii cyfrowej.

Spotkania Klubu są otwarte i można zacząć korzystać z nich w każdej chwili. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w zajęciach.

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Wirtualne podróże. Ameryka Południowa i Antarktyda