Goście z Wilhelmsdorfu

W piątek, 16 maja 2014 r., mieliśmy przyjemność gościć w progach biblioteki przedstawicieli Gminy Wilhelsmsdorf (Niemcy, Badenia-Wirtembergia, powiat Ravensburg) wraz z Burmistrzem dr. Hansem Gerstlauerem. Gościom towarzyszyli przedstawiciele partnerskiej Gminy Hańsk wraz z Wójtem Markiem Kopieniakiem.

Goście z Wilhelmsdorfu, 16.05.2014 r.

Mieszkańcy Wilhelmsdorfu podczas pięciodniowego pobytu odwiedzali ośrodki edukacji i przemysłu, obiekty turystyczne, miejsca materialnego dziedzictwa historycznego oraz instytucje kultury na terenie Lubelszczyzny. Wśród nich znalazła się Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie.

Zwiedzający mieli okazję zobaczyć prezentowaną w Galerii „Na Parterze” wystawę rękodzieła Jadwigi Granicy ”Haftem malowane”, następnie pokonkursową ekspozycję prac nagrodzonych i wyróżnionych w XIV Festiwalu Twórczości Dziecięcej „Zakochaj się we Włodawie... - w 480-tą rocznicę nadania praw miejskich” w Galerii „Na Piętrze”oraz przedstawioną w Galerii „Na Poddaszu” promującą młode talenty kolekcję prac autorskich Nikodema Weremczuka, Jakuba Pawlika i Damiana Kasprzaka „Manga i anime nowy język Japonii”.

Ponadto zwiedzili biblioteczne agendy: Czytelnię i Wypożyczalnię dla Dorosłych.
Zapoznali się też z ideą biblioteki: Słowo-Muzyka-Obraz odwiedzając Dział Regionalny (Słowo), Oddział dla Dzieci (Muzyka) i Czytelnię Internetową (Obraz).

Gości oprowadziła, służąc komentarzem Edyta Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Goście z Wilhelmsdorfu