Finanse bez tajemnic w bibliotece we Włodawie

9 czerwca Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie rozpocznie kurs bankowości elektronicznej i zarządzania domowym budżetem przeznaczony dla osób powyżej 50. roku życia.

O finansach... w bibliotece - kurs

Szkolenie będzie składać się z pięciu spotkań, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak zarządzać domowymi finansami i racjonalnie planować wydatki, jak bezpiecznie robić zakupy przez Internet, jak założyć i w jaki sposób posługiwać się bankowym e-kontem, na co zwrócić uwagę biorąc kredyt lub decydując się na założenie lokaty.

Kurs jest elementem trzeciej edycji projektu „O finansach w bibliotece”, prowadzonej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach Programu Edukacji Ekonomicznej. Biblioteka we Włodawie zakwalifikowała się do niego jako jedna ze 113 placówek z małych miejscowości z całej Polski.

Mieszkańcy będą odkrywać tajniki wiedzy ekonomicznej pod kierunkiem bibliotekarzy, przygotowanych do przeprowadzenia kursu podczas szkoleń. Zajęcia będą się odbywały przy pomocy kursu e-learningowego a także przygotowanych w ramach projektu scenariuszy.

Kurs będą prowadzić dyrektor Jacek Żurawski oraz Ewa Krukowska starszy bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy o poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Harmonogram zajęć:

O finansach... w bibliotece - kurs

Według badań przeprowadzonych przez Narodowy Bank Polski („Postawy i zachowania finansowe osób powyżej 55. roku życia z uwzględnieniem płatności bezgotówkowych”, NBP, 2012), tylko co czwarty mieszkaniec Polski powyżej 55. roku życia korzysta z bankowości elektronicznej, a jedynie 17% osób z tej grupy wiekowej płaci przez Internet rachunki.

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Finanse bez tajemnic w bibliotece we Włodawie