Bank przez Internet - Moduł 2 "O finansach... w bibliotece" Gr. A

Dzisiaj (10.06.14 r.) kontynuowaliśmy zajęcia kursu „O finansach... w bibliotece” dla Grupy A (poziom podstawowy). Podczas spotkania zrealizowany został Moduł 2 „Bank przez Internet”.
Zajęcia prowadzili: dyrektor Jacek Żurawski i Ewa Krukowska starszy bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.

O finansach... w bibliotece - Gr. A Moduł 2

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się:

• jakie są najważniejsze produkty bankowe
  • jak założyć konto bankowe
  • na co zwrócić uwagę, zawierając umowę z bankiem
  • jak korzystać z e-konta
  • jak wysyłać przelewy przez Internet

Cele zajęć:

• uporządkowanie wiedzy o podstawowych produktach bankowych
  • dostarczenie wiadomości o zakładaniu konta bankowego, w tym e-konta
  • dostarczenie podstawowych informacji o zasadach wyboru oferty bankowej i podejmowania indywidualnych decyzji finansowych
  • rozwijanie umiejętności uczestników, związanych z posługiwaniem się bankowością elektroniczną, w tym z wysyłaniem przelewów
  • przedstawienie wiadomości dotyczących praw klienta banku oraz doskonalenie umiejętności egzekwowania własnych praw konsumenckich

Projekt „O finansach… w bibliotece – III edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Bank przez Internet - Moduł 2 "O finansach... w bibliotece" Gr. A