Dzisiaj (11.06.14 r.) odbyło się pierwsze spotkanie kursu „O finansach... w bibliotece” dla Grupy B (poziom rozszerzony). Podczas spotkania zrealizowany został Moduł 1 „Jak racjonalnie gospodarować budżetem domowym?” uzupełniony prezentacją „Zakupy przez Internet” zamieszczoną na stronie NBPortal.
Zajęcia prowadzili: dyrektor Jacek Żurawski i Ewa Krukowska starszy bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.

O finansach w bibliotece - Gr. B Moduł 1

Cele zajęć:

• przypomnienie wiadomości o zasadach racjonalnego gospodarowania budżetem domowym
  • rozwijanie umiejętności korzystania z dostępnych serwisów internetowych pomocnych w podejmowaniu indywidualnych decyzji zakupowych
  • zdobycie informacji o prawach konsumenta przy zakupach w sieci i poza lokalem przedsiębiorstwa
  • poznanie instytucji konsumenckich, do których w razie problemów ze sprzedawcą można się zwrócić z prośbą o bezpłatną pomoc

Projekt „O finansach… w bibliotece – III edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy "O finansach... w bibliotece" Gr. B - Moduł 1: Jak racjonalnie gospodarować budżetem domowym?