"O finansach... w bibliotece" Gr. B - Moduł 2: Produkty bankowe: lokaty

Dzisiaj (16.06.14 r.) odbyło się kolejne spotkanie kursu „O finansach... w bibliotece” dla Grupy B (poziom rozszerzony). Podczas spotkania zrealizowany został Moduł 2 „Produkty bankowe: lokaty” uzupełniony prezentacjami „O czym warto pamiętać, wybierając lokatę?” i „Lokata – kiedy mi się to opłaca?” zamieszczonymi na stronie Zrozum Finanse.

O finansach w bibliotece - Gr. B Moduł 2

Uczestnicy, korzystając ze strony internetowej Bankowego Funduszu Gwarancyjnego zapoznali się z informacjami na temat gwarantowanych depozytów przez BFG i zwrócili uwagę na wysokość sumy gwarantowanej.
Podczas ćwiczeń odszukali kalkulator gwarancji i obliczyli ile pieniędzy można otrzymać w ramach gwarancji dla depozytu o dowolnej wysokości.

Zajęcia prowadzili: dyrektor Jacek Żurawski i Ewa Krukowska starszy bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.

Cele zajęć:

• przypomnienie wiadomości o podstawowych produktach bankowych dla osób oszczędzających
  • uzupełnienie wiedzy o różnych rodzajach lokat, w tym o lokatach z funduszem inwestycyjnym
  • rozwijanie umiejętności posługiwania się narzędziami internetowymi, przydatnymi do porównania ofert banków i podejmowania racjonalnych decyzji finansowych.

Projekt „O finansach… w bibliotece – III edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy "O finansach... w bibliotece" Gr. B - Moduł 2: Produkty bankowe: lokaty