Dzisiaj (18.06.14 r.) odbyło się kolejne spotkanie kursu „O finansach... w bibliotece” dla Grupy B (poziom rozszerzony). Podczas spotkania zrealizowany został Moduł 3 „Kredyty - jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową?”.

O finansach... w bibliotece Gr. B Moduł 3

Podczas spotkania uczestnicy zapoznali się również z informacjami ze stron:

Zajęcia prowadzili: dyrektor Jacek Żurawski i Ewa Krukowska starszy bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.
Na dzisiejszych zajęciach obecny był opiekun regionalny Grzegorz Winnicki z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

Cele zajęć:

• przypomnienie wiadomości o podstawowych produktach bankowych dla osób chcących zaciągnąć kredyt/pożyczkę
  • uzupełnienie wiadomości o różnych rodzajach kredytów, szczególnie kredytu w karcie
  • ocenianie korzyści oraz ryzyka związanego z korzystaniem z karty kredytowej
  • uświadomienie konsekwencji nadmiernego zadłużania się
  • kształtowanie postawy odpowiedzialności za podejmowane decyzje finansowe
  • poznanie i korzystanie z dostępnych narzędzi internetowych, przydatnych w podejmowaniu decyzji finansowych.

Projekt „O finansach… w bibliotece – III edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy "O finansach... w bibliotece" Gr. B - Moduł 3: Kredyty - jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową?