"O finansach...w bibliotece" Gr. B - Moduł 5: Bank centralny a inne banki

Dzisiaj (25.06.14 r.) odbyło się ostatnie spotkanie kursu „O finansach... w bibliotece” dla Grupy B (poziom rozszerzony). Podczas spotkania zrealizowany został Moduł 5 „Bank centralny a inne banki”.

O finansach... w bibliotece Gr. B Moduł 5

Uczestnicy obejrzeli I część filmu edukacyjnego NBP i TVP „Śladami złotego” pt „Pieniądz”. Dowiedzieli się też o zabezpieczeniach polskich banknotów zarówno dotychczasowej emisji jak i emitowanych od 2014 roku, zapoznając się z informacjami zamieszczonymi na stronie Narodowego Banku Polskiego.
Na zakończenie spotkania uczestnicy wypełnili ankietę podsumowującą cykl zajęć grupy o programie rozszerzonym.
Uroczystym finałem kursu było wręczenie certyfikatów dzisiejszym absolwentom III edycji projektu „O finansach… w bibliotece” .

Zajęcia prowadzili: dyrektor Jacek Żurawski i Ewa Krukowska starszy bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.

Cele zajęć:

• przypomnienie wiadomości o banku centralnym, kursach walutowych oraz walucie euro
  • pogłębienie wiedzy o historii pieniądza oraz bankowości centralnej na podstawie filmu edukacyjnego NBP
  • poznanie nowych zabezpieczeń polskich banknotów, emitowanych od 2014 roku
  • rozwijanie umiejętności rozpoznawania autentyczności polskich banknotów.

Projekt „O finansach… w bibliotece – III edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy "O finansach...w bibliotece" Gr. B - Moduł 5: Bank centralny a inne banki