Bank centralny a inne banki - Moduł 5 "O finansach... w bibliotece" Gr. A

Dzisiaj (26.06.14 r.) odbyły się ostatnie zajęcia kursu „O finansach... w bibliotece” dla Grupy A (poziom podstawowy). Podczas spotkania zrealizowany został Moduł 5 „Bank centralny a inne banki”.

O finansach w bibliotece - Gr. A Moduł 5

Zajęcia prowadzili: dyrektor Jacek Żurawski i Ewa Krukowska starszy bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.
Na zakończenie spotkania uczestnicy wypełnili ankietę podsumowującą cykl zajęć grupy o programie podstawowym.
Uroczystym finałem kursu było wręczenie certyfikatów dzisiejszym absolwentom III edycji projektu „O finansach… w bibliotece”.

Cele zajęć:

• dostarczanie wiadomości o podstawowych zadaniach banku centralnego
  • uświadomienie wpływu działalności NBP na codzienne życie obywateli
  • rozszerzenie wiedzy o kursie walutowym, inflacji i stopach procentowych
  • przedstawienie korzyści i kosztów, związanych z przyjęciem wspólnej waluty euro
  • zapoznanie się z zabezpieczeniami polskich banknotów i banknotów euro
  • doskonalenie umiejętności poszukiwania informacji na tematy finansowe

Projekt „O finansach… w bibliotece – III edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Bank centralny a inne banki - Moduł 5 "O finansach... w bibliotece" Gr. A