Godzinami o... szczęściu i książkach. Nawet w upały!

Największym szczęściem dla klubowej publiczności czytelniczej we Włodawie okazała się możliwość obcowania z dobrą literaturą i osobami promującymi jej wartości relaksowe, ale też etyczne i poznawcze w wielu obszarach dawnej i współczesnej rzeczywistości.

Godzinami o... szczęściu - lipcowe spotkanie DKK

Mimo wakacyjnych upałów 21 lipca o godzinie tuż przed południowej (11.00) spotkało się 30 dorosłych1 uczestników włodawskich Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy Miejskiej Bibliotece Publicznej i w Zakładzie Karnym.

Szczególnie szczęśliwym gościem spotkania była pani Regina Jachimczuk z Warszawy, honorowa członkini-przyjaciółka bibliotecznego DKK, włodawianka z urodzenia, polonistka z wykształcenia, społecznie wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Włodawskiej. Jej referat O szczęściu ... z filozofią i literaturą w tle spotkał się z dużym zainteresowaniem nie tylko członków DKK, ale też gościa specjalnego – Aldona Dzięcioła, redaktora naczelnego kwartalnika kulturalnego „Wschód”, prywatnie w kwestii szczęścia filozoficznego fana Diogenesa.

Bardzo ciepło i też szczęśliwie przyjęła uczestniczących w spotkaniu adeptów DKK z Zakładu Karnego Włodawie2 Magdalena Wójcikiewicz – wojewódzki moderator Dyskusyjnych Klubów Książki, instruktor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Przekazała grupie materiały informacyjno-promocyjne DKK z Instytutu Książki, komplet książek3 z własną rekomendacją recenzencką, a także szczęśliwą informację o możliwości zorganizowania jeszcze jesienią tego roku klubowego spotkania z autorem ulubionych książek.

Specjalnie na podwójnie kanikułowo szczęśliwe spotkanie (dwa DKK: kobiecy i męski) koordynatorka bibliotecznego klubu, starszy bibliotekarz Ewa Krukowska przygotowała przegląd nowości DKK Lektury wakacyjne. Prezentacja tematyki ośmiu książek była na tyle wnikliwa i intrygująca, że po spotkaniu wszystkie pozycje zostały wypożyczone. Do lektury4 zachęcamy wszystkich czytelników, nie tylko z legitymacjami DKK.

Spotkanie poprowadzili szczęśliwcy przed upalnymi urlopami: Jacek Żurawski – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie oraz Małgorzata Zińczuk – kier. Działu Udostępniania Zbiorów i Informacji, szczęśliwy asystent koordynatora DKK w Zakładzie Karnym we Włodawie. Obsługą fotograficzną (szczęśliwie sprawną) służyła Edyta Pietrzak – kier. Działu Regionalnego. Szczęśliwie wypożyczyć mogła polecane nowości DKK – Olga Puś.

Pozdrawiamy wakacyjnie wszystkich miłośników dobrej literatury. Zachęcamy do oferty biblioteczno-czytelniczej włodawskiej książnicy (szczęśliwie nie tylko wakacyjnej).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Małgorzata Zińczuk

Przypisy:

1 W MBP we Włodawie działa również młodzieżowy DKK, ale jego uczestnicy przebywając obecnie na wakacjach czytają inne książki, polecone przez moderatora – Joannę Orzeszko – starszego bibliotekarza Oddziału dla Dzieci, przeznaczone dla ciut młodszego odbiorcy.

2 Oficjalne otwarcie działalności DKK w ZK we Włodawie nastąpi we wrześniu 2014 r., po powrocie z urlopu jej koordynatora – pani Elżbiety Rabczewskiej.

3 Remigiusz Grzela – Złodzieje koni, Witold Szabłowski – Tańczące niedźwiedzie, Stephen King – Pan Mercedes, Maria Wiernikowska – Widziałam, J.K. Rowling – Trafny wybór.

4 Janusz Głowacki – Przyszłem czyli jak pisałem scenariusz o Lechu Wałęsie dla Andrzeja Wajdy, Anne Gościnny – Tato, Grażyna Jagielska – Anioły jedzą trzy razy dziennie, Andrzej Klim – Seks, sztuka i alkohol; życie towarzyskie lat 60., Andrzej Zdzisław Makowiecki – Warszawskie kawiarnie literackie, Wiesław Myśliwski – Ostatnie rozdanie, Richard Lourie – Wstręt do tulipanów, Baydar Oya – Utracone słowo.

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Godzinami o... szczęściu i książkach. Nawet w upały!