Ceremonia wręczenia Nagrody im. Anny Platto za rok 2014

Wspaniała uroczystość wręczenia Nagrody im. Anny Platto od 20 lat odbywa się w dzień urodzin Patronki, 8 sierpnia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

W uroczysty nastrój wszystkich gości wprowadził koncert kwartetu smyczkowego pod kierunkiem pani Anny Fornal, którym rozpoczęto galę.

Ceremonię poprowadziły panie Joanna Chapska oraz Marzena Targońska z Działu Instrukcyjno- Metodycznego WBP. Gości przywitała pani Zofia Ciuruś, Dyrektor WBP. Organizatorów reprezentowała również pani Małgorzata Pieczykolan, Przewodnicząca Zarządu Okręgu SBP w Lublinie, a także przedstawiciele Towarzystwa Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

Wiele wzruszeń towarzyszyło temu spotkaniu. Na tę szczególną edycję jubileuszową, organizatorzy przygotowali kilka niespodzianek, m.in. publikację „Wspomnienia o Annie Platto pod redakcją Andrzeja Zdunka” przygotowaną przez Towarzystwo Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, laureatki z ubiegłych edycji otrzymały okolicznościową broszurę „Dwudziesta edycja Nagrody im. Anny Platto”. Kolejnym bardzo miłym akcentem podczas uroczystości była prezentacja filmu podsumowującego wydarzenie od pierwszej edycji przyznawania nagrody.

Ceremonia, w której miałam ogromny zaszczyt uczestniczyć była dla mnie szczególnie wyjątkowa. Na uroczystość pojechałam jako kandydatka nominowana do nagrody, natomiast wróciłam z tytułem laureatki. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, dołączyłam do grona wspaniałych bibliotekarzy, ludzi pełnych pasji i pozytywnej energii. Przystąpiłam do grupy ludzi, dla których nie ma rzeczy niemożliwych.

Laureatki poprzednich edycji przyjęły mnie bardzo serdecznie do swego grona życząc wytrwałości i powodzenia w dalszej pracy.

Wiele słów uznania usłyszałam od osób towarzyszących mi w tym dniu. Burmistrz Włodawy, Jerzy Wrzesień życząc mi, by wykonywana praca była źródłem nieustającej satysfakcji podkreślił również, jak ważną rolę pełnią włodawscy bibliotekarze w kulturalnym życiu naszego miasta. Dyrektor MBP, Jacek Żurawski gratulując mi sukcesu życzył kolejnych wspaniałych wyników i wiele radości w pracy z dziećmi i młodzieżą. Natomiast laureatka nagrody im. Anny Platto za rok 2000, Małgorzata Zińczuk, Kierownik Działu Udostępniania Zbiorów i Informacji w MBP, witając mnie w tym zacnym gronie życzyła więcej wiary we własne siły i możliwości.

Bardzo dziękuję za wszystkie słowa uznania i adresy gratulacyjne od Starosty Włodawskiego, Wiesława Holaczuka z okazji nominacji do nagrody oraz Wojewody Lubelskiego, Wojciecha Wilka powinszowanie z okazji zdobycia tej prestiżowej nagrody dla bibliotekarzy pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Serdeczne podziękowanie kieruję do Fundatorki Nagrody, Mirosławy Platto oraz pomysłodawcy tego pięknego wyróżnienia Zdzisława Bielenia.

Bardzo dziękuję członkom Jury Nagrody za kredyt zaufania i przyznanie mi tytułu laureatki.

I wreszcie pragnę podziękować moim koleżankom z pracy, które zawsze służą mi dobrym słowem, radą, pomocą i ogromnym wsparciem przy realizacji pomysłów i działań. Wierzycie we mnie bardziej niż ja sama. Dziękuję!!!

Zdjęcia z uroczystości dostępne są w naszej galerii on-line

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Ceremonia wręczenia Nagrody im. Anny Platto za rok 2014