Spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Popołudniem 28 lutego w Pokoju Naukowym naszej biblioteki po raz kolejny spotkali się słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem na czwartkowy wykład pani rektor włodawskiego UTW  Irena Rutkowska zaprosiła dr-a Michała Gołosia – rektora Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie. Seniorzy z ogromnym zainteresowaniem słuchali o zróżnicowaniu narodowym, etnicznym i religijnym w Polsce oraz innych krajach Europy. Wykładowi towarzyszyła prezentacja wyników badań dotyczących poczucia tożsamości poszczególnych narodów z własnym krajem i Europą. Dopełnieniem prezentacji były własne spostrzeżenia wykładowcy z podróży naukowych po Europie. Nie zabrakło też anegdot i ciekawostek dotyczących poszczególnych nacji.

Wykładowi przysłuchiwała się
Małgorzata Zińczuk

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku