Wizyta bibliotekarzy z powiatu łukowskiego

We wtorek (16.09.2014 r.) wizytę złożyli nam bibliotekarze z powiatu łukowskiego.

Wizyta bibliotekarzy z powiatu łukowskiego

Zwiedzający mieli okazję zobaczyć prezentowaną w Galerii „Na Parterze” wystawę fotografii Leszka Niejedli ”Przyroda doliny Bugu i okolic Włodawy” oraz ekspozycję rzeźb ze zbiorów Ryszarda Kosińskiego,

Wizyta bibliotekarzy z powiatu łukowskiego

następnie pokonkursową wystawę prac nagrodzonych i wyróżnionych w XIV Festiwalu Twórczości Dziecięcej „Zakochaj się we Włodawie... - w 480-tą rocznicę nadania praw miejskich” w Galerii „Na Piętrze”

Wizyta bibliotekarzy z powiatu łukowskiego

oraz przedstawioną w Galerii „Na Poddaszu” podsumowującą projekt Latającego Uniwersytetu Historii Mówionej kolekcję materiałów i fotografii będących plonem realizacji zadania.

Ponadto zwiedzili biblioteczne agendy: Czytelnię

Wizyta bibliotekarzy z powiatu łukowskiego

i Wypożyczalnię dla Dorosłych.

Wizyta bibliotekarzy z powiatu łukowskiego

Zapoznali się także z ideą biblioteki: Słowo-Muzyka-Obraz odwiedzając Dział Regionalny (Słowo),

Wizyta bibliotekarzy z powiatu łukowskiego

Oddział dla Dzieci (Muzyka)

Wizyta bibliotekarzy z powiaty łukowskiego

i Czytelnię Internetową (Obraz).

Wizyta bibliotekarzy z powiatu łukowskiego

Bibliotekarze obejrzeli też audio przewodnik po bibliotece, udostępniony na naszej stronie.

Wizyta bibliotekarzy z powiatu łukowskiego

Realizując program wycieczki bibliotekarze zobaczyli także włodawskie zabytki, odwiedzając m. in. Kościół Świętego Ludwika, Cerkiew Narodzenia Najświętszej Marii Panny i kompleks synagogalny, w którym mieści się Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.

Uczestnicy odwiedzili też teren Muzeum Byłego Obozu Zagłady w Sobiborze.

Przewodnikiem po bibliotece była Małgorzata Zińczuk, Z-ca dyrektora ds. merytorycznych MBP Włodawa, natomiast Włodawę i Sobibór przedstawił Mieczysław Tokarski, Prezes włodawskiego Oddziału PTTK.

Edyta Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Fot. Ewa Krukowska, Joanna Orzeszko, Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Wizyta bibliotekarzy z powiatu łukowskiego