Nowatorskie formy pracy z dziećmi - szkolenie dla bibliotekarzy

We wtorek, 30 września 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie gościliśmy uczestników wyjazdu studyjnego dla bibliotekarzy pracujących z dziećmi i młodzieżą, zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lublinie, a przeprowadzonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Włodawie.

Szkolenie dla bibliotekarzy, 30.09.14 r.

Wśród bibliotekarzy biorących udział w spotkaniu znajdowali się pracownicy bibliotek miejskich i gminnych oraz filii bibliotecznych województwa lubelskiego oraz instruktor WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie - Marzena Targońska.

Przybyłych gości powitał Jacek Żurawski Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.

Szkolenie dla bibliotekarzy, 30.09.14 r.

Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania uczestnikom włodawskiej biblioteki. Gości oprowadziła, służąc komentarzem historyczno-merytorycznym, Małgorzata Zińczuk, Z-ca dyrektora ds. merytorycznych MBP Włodawa.

Szkolenie dla bibliotekarzy, 30.09.14 r.

O agendach uczestnikom szkolenia opowiedziały przedstawiając hasło biblioteki Słowo – Muzyka – Obraz: Edyta Pietrzak (Dział Regionalny – Słowo),

Szkolenie dla bibliotekarzy, 30.09.14 r.

Joanna Orzeszko (Oddział dla Dzieci – Muzyka)

Szkolenie dla bibliotekarzy, 30.09.14 r.

i Urszula Panasiuk (Czytelnia Internetowa – Obraz).

Szkolenie dla bibliotekarzy, 30.09.14 r.

Cykl zajęć pod hasłem „Nowatorskie formy pracy z dziećmi” rozpoczął się od występu wokalno-instrumentalnego przygotowanego przez uczniów kl. V c ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Gen. F. Kleeberga we Włodawie pod kierunkiem Marty Kobielas.

Kolejnym punktem realizującym temat wizyty studyjnej były warsztaty plastyczne „Papierowe czary-mary” przeprowadzone przez Ewę Szewczyk, pracownika do spraw administracyjnych biblioteki. W warsztatach uczestniczyli zarówno bibliotekarze, jak i młodzi artyści.

Szkolenie dla bibliotekarzy, 30.09.14 r.

Jako następna nastąpiła „Aktywna lekcja biblioteczna” przygotowana i przeprowadzona przez Laureatkę Nagrody im. Anny Platto za 2014 r. Joannę Orzeszko, pracownika Oddziału dla Dzieci.

Szkolenie dla bibliotekarzy, 30.09.14 r.

Jednym z punktów spotkania była relacja z realizacji III edycji projektu „O finansach... w bibliotece” w naszej placówce. Z podsumowaniem, ilustrowanym prezentacją multimedialną, wystąpiła Starszy Bibliotekarz Ewa Krukowska.
Prezentację sporządziła Urszula Panasiuk, pracownik Działu Regionalnego.

Szkolenie dla bibliotekarzy, 30.09.14 r.

Realizując program szkolenia bibliotekarze zobaczyli także włodawskie zabytki, odwiedzając m. in. Kościół Świętego Ludwika, Cerkiew Narodzenia Najświętszej Marii Panny i kompleks synagogalny, w którym mieści się Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Przewodnikiem po Włodawie był Mieczysław Tokarski, Prezes włodawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Edyta Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Fot. Edyta Pietrzak, Joanna Orzeszko, Ewa Krukowska

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Nowatorskie formy pracy z dziećmi - szkolenie dla bibliotekarzy