W poniedziałkowy poranek, (20 czerwca) odwiedzili naszą bibliotekę uczniowie klasy II „b” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 we Włodawie, wraz z wychowawczynią panią Renatą Kostrzewską.

Grupa dzieci, wraz z prowadzącą pozują do zdjęcia w agendzie Oddziału dla Dziec. Tło stanowi biała tablica na której jest wyeksponowana fotografia Juliana Tuwima wraz z rodziną i napisem Julian Tuwim. Z prawej strony widzimy meble z książkami oraz ilustracją Lokomotywy w drewnianym teatrzyku kamishibai.

Podczas spotkania, rozmawialiśmy o dzieciństwie i twórczości znanego poety Juliana Tuwima, którą w zabawny i ciekawy sposób przedstawiła w swej książce pani Agnieszka Frączek „Rany Julek!”. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat znanego i lubianego poety.
Z radością wymienialiśmy nasze ulubione wiersze. Uczestnicy zajęć recytowali poszczególne utwory Juliana Tuwima, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Ze względu na to, że zbliżają się wakacje i częściej wyjeżdżamy w różne zakątki naszego kraju i nie tylko, rozmawialiśmy o podróżach. Przeczytałam moim miłym gościom utwór „Lokomotywa” Juliana Tuwima, zilustrowany przeze mnie w teatrzyku kamishibai.
Na zakończenie, dzieci zaskoczyły mnie miłą niespodzianką i zaśpiewały piosenkę własnego autorstwa pt. „Wakacji nadszedł czas”.
Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam do naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska