"Nie być w Izraelu, to znaczy nie być nigdzie"

Umysł naukowca, oko reportera, serce poety tak o Pawle Smoleńskim mówią ci, którzy go znają.
W piątek (10.10.14 r.) odbyło się w naszej bibliotece spotkanie autorskie z Pawłem Smoleńskim: dziennikarzem, reporterem, pisarzem.

Spotkanie z Pawłem Smoleńskim, 10.10.2014 r.

Paweł Smoleński od 25 lat zawodowo związany z Gazetą Wyborczą, ponadto jest autorem między innymi takich książek jak: „Kruca fuks. Alfabet góralski”, „Pochówek dla rezuna”, „Arab strzela Żyd się cieszy” i ostatnio wydana (2014) „Oczy zasypane piaskiem”.

Gospodarzem spotkania był Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych przy Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie, natomiast wśród uczestników gościliśmy DKK pod opieką p. Elżbiety Rabczewskiej, czytelników i sympatyków biblioteki.

Paweł Smoleński opowiedział szczegółowo i wyczerpująco o konflikcie w Izraelu, Palestynie, Strefie Gazy i Zachodnim Brzegu. Przybliżył temat tuneli łączących Strefę Gazy z Egiptem: kto nimi zarządza, kto się na nich bogaci, co się nimi przemyca, a co jest przewożone legalnie.
Na zakończenie autor podpisał książki czytelnikom MBP i członkom DKK.

Spotkanie finansował Instytut Książki w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Dyskusyjne Kluby Książki, a poprowadziła Ewa Krukowska, opiekun DKK dla Dorosłych przy MBP Włodawa.

Ewa Krukowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Spotkanie z Pawłem Smoleńskim

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy "Nie być w Izraelu, to znaczy nie być nigdzie"