Włodawska edycja Narodowego Czytania w PORADNIKU BIBLIOTEKARZA

W najnowszym numerze Poradnika Bibliotekarza (11/2014) ukazał się artykuł Ku pokrzepieniu serc Włodawian... Narodowe Czytanie 2014.
Relację o włodawskiej edycji ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo składa Edyta Pietrzak, kierownik Działu Regionalnego MBP Włodawa.

Poradnik Bibliotekarza 11/2014

Włodawska edycja tegorocznego Narodowego Czytania odbyła się na dziedzińcu Czworoboku.

"Miejsce nie zostało wybrane przypadkowo. To właśnie w Czworoboku miejska legenda lokalizuje pojedynek Wołodyjowskiego z Bohunem. Nie ma to, co prawda, literackiego potwierdzenia, jednakże sama Włodawa pojawia się na kartach „Ogniem i mieczem”. Według powieści to w naszym mieście kurował się Bohun „poszczerbion” przez Wołodyjowskiego. To tutaj Rzędzian służył butnemu Kozakowi swoimi medycznymi umiejętnościami, by w końcu pozyskać na tyle zaufanie chorego, że ten zdradził mu miejsce ukrycia kniaziówny Heleny Kurcewiczówny."

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z treścią całego artykułu.

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Włodawska edycja Narodowego Czytania w PORADNIKU BIBLIOTEKARZA