Zaproszenie na Spotkanie z Afryką

zaprasza na
Spotkanie Afryką
o swoich podróżach opowie Dariusz Tuleja

Dariusz Tuleja - Spotkanie z Afryką, 28.11.14 r.

28 listopada 2014 r. godz. 16.30
Sala Konferencyjna MBP Włodawa
ul. Przechodnia 13

Dariusz Tuleja jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie. Studiował na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie oraz w Łodzi. Specjalizację z okulistyki uzyskał w Klinice Okulistycznej w Poznaniu. Jest właścicielem i kierownikiem Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole gdzie od 1998 r. prowadzi swoją Poradnię Okulistyczną.

Od 2000 roku autor i współautor wielu prezentacji, przedstawianych na zjazdach i konferencjach okulistycznych. Od początku cyklu konferencji "Wrocławskie Spotkania Okulistyczne: Praktycy - Praktykom" – corocznej konferencji dla okulistów praktyków, współpracuje przy jej organizacji oraz prowadzi kursy.

Jest współautorem książki "Podstawy refrakcji oka" oraz autorem artykułów w różnych czasopismach, między innymi "Przegląd Okulistyczny", "Gazeta Lekarska", "Biuletyn Informacyjny Wielkopolskiej Izby Lekarskiej", "Twoje Dziecko".

W latach 2006-2011 współpracował z The Vision Care Institute Johnson & Johnson w Pradze, prowadząc tam wykłady oraz zajęcia praktyczne dla lekarzy okulistów szkolących się w zakresie soczewek kontaktowych.

Jest członkiem organizacji: Polskiego Towarzystwa Lekarskiego (PTL) – Oddział w Kole, Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO) – Oddział Wielkopolski, Deutsche Ophtalmologische Gesselschaft (DOG) - od 2003 r., American Academy of Ophtalmology (AAO) – od 2010 r. Wielkopolskiej Izby Lekarskiej (przez 5 kadencji jako delegat i 3 kadencje jako członek Okręgowej Rady Lekarskiej, aktualnie jest delegatem na Krajowy Zjazd Lekarzy), Kolskiego Klubu Fotograficznego FAKT, Towarzystwa Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą.

W styczniu i lutym 2014 r brał udział w misji humanitarnej w Kamerunie w ramach akcji „Okuliści dla Afryki” pod patronatem Fundacji: „Dzieci Afryki” oraz „Redemptoris Missio”.

Spotkanie zorganizowane w bibliotece poświęcone będzie zarówno pasji fotograficznej jak i pracy w misji humanitarnej w ramach akcji „Okuliści dla Afryki”. Uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładu Dariusza Tulei ilustrowanego zdjęciami z podróży po Afryce.

Dariusz Tuleja w Radiu Lublin: Reportaż Moniki Hemperek „Zobaczyć inny świat”.

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Zaproszenie na Spotkanie z Afryką