Wspaniałą niespodziankę zrobili mi podopieczni Specjalnego Przedszkola, przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym we Włodawie, którzy wraz z wychowawczyniami, Paniami Joasią Toporkiewicz i Małgosią Toporkiewicz odwiedzili Oddział dla Dzieci w środę, 15 marca.

Oddział dla Dzieci, na pierwszym planie stoi biały stół w kształcie fortepianu z wmontowaną kanapą, na której siedzą dzieci i prowadząca zajęcia (J. Orzeszko). Dzieci oglądają kolorowe książeczki. W tle czerwona kotara i ściana z fototapetą przedstawiającą widownię opery. Na szarej wykładzinie dywanowej, w tle widnieją dwa pluszowe siedziska dla dzieci (ciemnogranatowa mysz i żółty miś) oparte o skrzynię z jasnej sklejki.

Milusińscy z entuzjazmem oglądali barwne książeczki, z uwagą też wsłuchali się w przygody Gryzaka Książkopotworka, który z lubością wgryza się w lubiane przez dzieci bajeczki i nierzadko pozostawia tam zamieszanie z poplątaniem :) Figlarny Gryzak uciekł ze swojej książki i teraz trwają poszukiwania na półkach z literaturą dziecięcą…

Oddział dla Dzieci, na pierwszym planie stoi biały stół w kształcie fortepianu z wmontowaną kanapą, na której siedzą dzieci oraz wychowawczyni (J. Toporkiewicz). Przy stole siedzi prowadząca zajęcia (J. Orzeszko) i pokazując obrazki czyta książkę. Dzieci patrzą i uśmiechają się. W tle czerwona kotara i ściana z fototapetą przedstawiającą widownię opery. Na tle kotary stoi szary regał z kolorowymi książkami (w języku ukraińskim). Po lewej stronie, przy ścianie widać fragment keyboardu.

Wizyta nie mogła obyć się bez wypożyczenia porcji wspaniałych książek, które dzieci same sobie wybrały do poczytania w przedszkolu :)

Oddział dla Dzieci. Widok zza biurka bibliotekarza. Na pierwszym planie fragment czerwonej lady bibliotecznej, ekran komputera i uśmiechnięte dziecko wypożyczające książkę. Dziecko uśmiecha się zaglądając pod pleksą zabezpieczającą stanowisko bibliotekarza – pozostałość po pandemii covid 19.

Dziękując Wam za roześmianą wizytę zapraszam w biblioteczne progi jak najczęściej!

Fot. dzięki uprzejmości J. Toporkiewicz

Joanna Orzeszko