Kurs "Obsługa specjalistycznych zestawów komputerowych"

W dniach 28 i 30 stycznia 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie odbył się kurs „Obsługa specjalistycznych zestawów komputerowych” prowadzony przez Fundację Inicjatyw Lokalnych Regionalny Ośrodek Kształcenia we Włodawie w ramach projektu Wirtualne Wrota Włodawy.

Szkolenie, 28, 30.01.2015 r.

Projekt Wirtualne Wrota Włodawy realizowany jest przez Gminę Miejską Włodawa na podstawie umowy o dofinansowanie nr POIG.08.03.00-06-309/13-00 w ramach Działania 8.3. Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion, Osi priorytetowej 8. Społeczeństwo informacyjne - zwiększenie innowacyjności gospodarki, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Program kursu obejmował obsługę specjalistycznych sprzętów i oprogramowania w zakresie:

• Drukarka brajlowska (Liczba godzin: teoretycznych: 0,5; praktycznych: 1,5)
  • Mysz nagłowna, mysz z dużym Track Ballem (Liczba godzin: teoretycznych: 0,5; praktycznych: 1,0)
  • Urządzenie Buddy Button zastępujące mysz (Liczba godzin: teoretycznych: 0, 25; praktycznych: 0,25)
  • Klawiatura z wymiennymi nakładkami (Liczba godzin: teoretycznych: 0,25; praktycznych: 0,5)
  • Klawiatura brajlowska (Liczba godzin: teoretycznych: 0,25; praktycznych: 0,25)
  • Powiększalnik elektryczny z mobilnym pulpitem (Liczba godzin: teoretycznych: 0,25; praktycznych: 1,0)
  • Urządzenie lektorskie czytające książki i gazety za pomocą syntetycznego głosu (Liczba godzin: teoretycznych: 0,5; praktycznych: 1,25)
  • Program udźwiękawiający Window – Eyes 7.5 (Liczba godzin: teoretycznych: 0,5; praktycznych: 1,25)

W kursie, przeprowadzonym w wymiarze 10 godzin lekcyjnych, wzięli udział pracownicy biblioteki: Ewa Krukowska, Urszula Panasiuk, Marek Paszkowski, Edyta Pietrzak i Renata Torbicz.
Prowadzący: Marcin Pikul.

Więcej o projekcie na stronie Wirtualne Wrota Włodawy

Edyta Pietrzak

Fot. Tomasz Orzeszko, Edyta Pietrzak