Pączki UTW z nadzieniem TPZW

12 lutego 2015 r. w sali naukowej naszej biblioteki po raz kolejny spotkali się słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego przy rejonowym oddziale Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Włodawie.

Spotkanie UTW, 12.02.5 r.

Tym razem wykład przygotowała i poprowadziła starszy kustosz biblioteczny Małgorzata Zińczuk, reprezentująca jednocześnie jako sekretarz, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Włodawskiej, którego to ponad trzydziestoletnia działalność była tematem wiodącym spotkania.
Słuchacze zapoznani zostali z genezą i historią Towarzystwa, jego głównymi zadaniami statutowymi oraz rolą jaką odegrało w życiu społeczno-kulturalnym Włodawy. Zaprezentowane zostały również publikacje książkowe wydane przez TPZW, znajdujące się w kolekcji Działu Regionalnego Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie. Uzupełnieniem wykładu była prezentacja fotograficzno-filmowa dokumentująca ważniejsze wydarzenia z życia Towarzystwa.

Spotkanie UTW, 12.02.15 r.

Spotkaniu odbywającemu się w Tłusty Czwartek towarzyszyła degustacja pączków i faworków usmażonych na tę okazję przez „starszych żaków” z UTW.

Kolejne zajęcia - „Komputer i internet dla seniorów” - odbędą się również w sali naukowej MBP 19 i 26 lutego oraz 5 marca. Poprowadzi je opiekun Czytelni Internetowej – Marek Paszkowski.

Małgorzata Zińczuk
Fot. Edyta Pietrzak