W środę, (17 maja) naszą bibliotekę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie, klasa 0 „b” wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Kapicą.

Grupa dzieci wraz z prowadzącą pozują do fotografii. Dzieci w dłoniach trzymają biedronki z papieru. Tło stanowi biała tablica na której wyeksponowane są owady oraz regały z książkami.

Zajęcia poświęcone były łąkom kwietnym oraz ich mieszkańcom.
Podczas spotkania, towarzyszyły nam książki o łące, kwiatach i owadach. Moi mali goście z ogromnym zapałem i zaangażowaniem przeglądali poszczególne książeczki. Opowiedziałam przedszkolakom o „Hotelu dla Owadów”, który powstał z inicjatywy naszej koleżanki Ewy Szewczyk. Owady z naszego „hotelowego ogródka” już się w nim zadomowiły. Dowiedziały się także, że dzięki hotelom chronione i wspierane są owady, które zapylają kwiaty i drzewa.

Dzieci w grupach siedzą przy stolikach. Podczas warsztatów wykonują swoje prace. Tło stanowi wystrój biblioteki w kolorach czarno- czerwonych. Z lewej strony stoją regały z książkami oraz dekoracje ścienne.

Tematem przewodnim były biedronki. Owady bardzo pożyteczne, dzięki którym nasze ogródki pozbawione są mszyc.
Po teorii, przyszedł czas na praktykę. Podczas warsztatów, przedszkolaki wykonały czerwone biedroneczki z papieru.
Dziękuję za spotkanie i zapraszam do naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska

Fot. Agnieszka Kapica, Małgorzata Topolska