Zapraszamy na wernisaż malarstwa Tatiany Majewskiej "Magiczny Realizm"

zaprasza na wystawę malarstwa

Tatiany Majewskiej

"Magiczny Realizm"

Tatiana Majewska, Magiczny Realizm, 13.03.15 r.

Wernisaż: piątek, 13 marca 2015 r. godz. 17.00
Galeria Na Parterze MBP Włodawa
ul. Przechodnia 13

Zapraszamy!

Tatiana Majewska

Tatiana Majewska urodziła się w 1961 r. w Rosji.
W latach 1971 r. do 1977 r. uczyła się w średniej Szkole Artystycznej w Joszkar-Olinskiej Republice Autonomicznej Marij – Eł (Powołże). W latach 1977 r. – 1981 r. studiowała w Akademickiej Szkole Artystycznej w Joszkar-Ola u Prof. Mikołaja Jandalcowa i Anatolia Jegorowa. W 1982 r. podjęła studia w Omskim Instytucie Sztuki i w 1987 r. uzyskała dyplom Magistra Sztuk.

W 1995 r. otrzymała Kartę Stałego Pobytu w Polsce, mieszka i pracuje w Lublinie. W 2007 r. otrzymała obywatelstwo polskie.

Od 1998 r. pracuje w konserwacji zabytków w Polsce m. in. pracowała przy konserwacji zabytków w Archikatedrze p. w. Św. Jana w Lublinie, Bazylice p. w. Św. Św. Piotra i Pawła w Krakowie, Bazylice Katedralnej p. w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Sandomierzu, Klasztorze p. w. Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze, Kościele p. w. Św. Jana Chrzciciela w Złotym Potoku, Kościele Najświętszej Marii Panny i Św. Mateusza w Lubomierzu, Opactwie Pocysterskim w Lubiążu, Kościele Św. Bartłomieja w Głogówku, Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, w Kaplicy Św. Boromeusza w Łowiczu i inne.

Prace malarskie znajdują się w galeriach państwowych oraz prywatnych kolekcjach w Czechach, Niemczech, Rosji, USA oraz w Polsce m. in. w Galeriach „Piwnice Lublina” oraz Galerii ART, Galeria Witryna, Galeria Sztuki Współczesnej w Lublinie, Galeria Triada w Gdańsku, Galeria Attyka w Krakowie, Galeria Norland w Warszawie.

W 2011 r. wygrała konkurs na portret Jana Pawła II dla Archikatedry p. w. Św. Jana w Lublinie.

Uczestniczyła w wystawach indywidualnych i zbiorowych:

• 2012 r. - w Krakowie, w Lublinie: w Galerii Grand Hotelu Lublinianka, w Domu Kultury Ruta, w Galerii w Wieży Trynitarskiej, w Galerii „Piwnice Lublina”, w Gdańsku w Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków,
  • 2013 r. - w Janowie Lubelskim w Miejskim Domu Kultury, w Magdeburgu (Niemcy) w Galerii Da Oben,
  • 2014 r. - w Kazimierzu Dolnym w Domu Pracy Twórczej, w Warszawie w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury, w Warszawie w Galerii OW ZPAP „Aktualności 2014”, w Giżycku w Wystawie Poplenerowej Międzynarodowego Mazurskiego Sympozjum Sztuk Wizualnych, w Haldensleben (Niemcy) w Galerii Kultur Fabriken, w Minden (Niemcy) w Galerii Spiegel, w Janowie Lubelskim w Miejskim Domu Kultury, w Warszawie w Centralnej Bibliotece Rolniczej, w Łebie w Centrum Informacji Turystycznej.
Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Zapraszamy na wernisaż malarstwa Tatiany Majewskiej "Magiczny Realizm"