Debata ”Kompetencje przyszłości - jak rozwinąć nasze skrzydła” w BPG Hańsk

Umiejętność pracy w zespole, kreatywność, wiara w siebie i swoje umiejętności, jako kompetencje osobiste oraz uczciwość-przejrzystość intencji, odwaga w realizacji pomysłów, słuchanie innych jako kompetencje społeczne- to kluczowe wybory wskazane przez uczestników debaty ”Kompetencje przyszłości - jak rozwinąć nasze skrzydła”, którą 21 marca 2015 roku zorganizowała Biblioteka Publiczna Gminy Hańsk.

BPG Hańsk, 21.03.15 r.

W dyskusji wzięły udział 23 osoby, miedzy innymi Ariel Struski dyrektor GOK Hańsk, radna gminy Hańsk Elżbieta Strońska, Monika Urbańska-Nazaruk- instruktor ds. bibliotek w powiecie włodawskim, przedszkolanka, przedstawiciele instytucji kultury, stowarzyszeń lokalnych, urzędu gminy, młodzież gimnazjum, szkoły średniej, teatru maliWielcy, rolnicy, oraz przedsiębiorcy i społecznicy.

BPG Hańsk, 21.03.15 r.

Debata zorganizowana przez bibliotekę była częścią ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Narodowy coaching – jak rozwinąć nasze skrzydła?” realizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, wspólnie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Biblioteka w Hańsku otrzymała zaproszenie do udziału w tej inicjatywie jako jedna z 40 placówek z całej Polski.

BPG Hańsk, 21.03.15 r.

Wnioski i pomysły wynikające z debaty zostaną wykorzystane podczas Kongresu Obywatelskiego - dorocznego wydarzenia organizowanego od blisko 10 lat przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową.

Rezultaty debaty można wykorzystać również lokalnie, na przykład planując działania edukacyjne skierowane do mieszkańców czy ubiegając się o finansowanie projektów.

Wioletta Wójtowicz-Wicińska
BPG Hańsk

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Debata ”Kompetencje przyszłości - jak rozwinąć nasze skrzydła” w BPG Hańsk