W czwartkowy poranek, (16 listopada) odwiedziłam dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie.

Duża grupa dzieci wraz z wychowawczyniami i bibliotekarką pozują do zdjęcia. Na środku stoi teatrzyk obrazkowy w którym widać ilustrację z lokomotywą. Tło stanowi granatowa kurtyna na której umieszczony jest kolorowy napis LUBIMY CZYTAĆ i plakat promujący akcję czytelniczą Mała Książka – Wielki Człowiek.

Miałam ogromną przyjemność, spotkania się ze wszystkimi grupami przedszkolnymi. Zaprezentowałam dzieciom, kolejną już edycję projektu Mała Książka - Wielki Człowiek.
Przedszkolaki, które zapiszą się do naszej biblioteki i wyrażą chęć uczestnictwa w czytelniczej akcji, otrzymają wyprawkę książkową Wojciecha Widłaka Krasnal w krzywej czapce.
Podczas każdej wizyty w bibliotece, zakończonej wypożyczeniem książek dzieci otrzymują naklejkę. Po zebraniu kompletu naklejek, na Karcie Małego Czytelnika przedszkolaki otrzymują dyplom z niespodzianką.
Wszystkie grupy otrzymały listy dedykowane rodzicom z których dowiedzą się o szczegółach tej akcji.
Na zakończenie spotkania, zaprezentowałam dzieciom utwór Juliana Tuwima Lokomotywa w teatrzyku kamishibai. Biedroneczki, Żabki, Misie i Smerfy miały okazję zobaczyć i usłyszeć jaki ciężar musiała uciągnąć lokomotywa.

Serdecznie dziękuję za ciepłe przyjęcie i mile spędzony czas.
Zapraszam wszystkie dzieci do odwiedzin naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska